Rozmowy o seksie

Rozmowy o seksie – czy jesteś na to gotowa?

Seks to nie tylko ważna potrzeba fizjologiczna, to także przyjemność, która wpływa na nasze zdrowie psychiczne oraz samoocenę. Niestety, temat ten dla wielu osób wciąż pozostaje wstydliwy oraz drażliwy. Czy rozmowy intymne rzeczywiście nie należą do najłatwiejszych? Czy można swobodnie rozmawiać o seksie? I jak to robić?

Seks to jeden z ważniejszych aspektów naszego życia, dlatego jeśli chcemy, aby był udany, nie powinniśmy bać się o nim rozmawiać. Trwałość związku jest w dużej mierze zależna od tego, czy między partnerami istnieje porozumienie. Dlatego zadawanie pytań i prowadzenie dialogu z drugą połową to najlepsza droga do bycia szczęśliwym.

W tym wszystkim warto też pamiętać o innej ważnej osobie w naszym życiu intymnym, czyli ginekologu, który powinien czuwać nasz naszym zdrowiem i komfortem. Jednak, aby tak było, musi mieć pełną wiedzę na temat naszych dolegliwości, a do tego również potrzebna jest szczera i otwarta rozmowa.

Rozmowy o seksie z ginekologiem

Według badania aż 49% kobiet uważa, że rozmowa z ginekologiem o problemie suchości pochwy jest stresująca. Dlaczego tak się dzieje? Wizyta w gabinecie nie należy do najprzyjemniejszych, czeka nas badanie ginekologiczne, które dla niektórych Pań jest bardzo krępujące. Do tego dochodzi wywiad, który często okazuje się niezbędny do postawienia trafnej diagnozy, ale wiążę się z mówieniem o rzeczach dla nas wstydliwych.

Najlepszym sposobem na to, aby czuć się komfortowo w takiej sytuacji, jest wybór właściwego lekarza, któremu będziesz mogła zaufać. Jeśli już takiego znajdziesz, to warto uczęszczać do niego regularnie, co pozwoli nam przełamać pewne bariery i zbudować dłuższą relację. Dobry kontakt z ginekologiem to krok do poznania siebie samej, odkrycia swoich potrzeb, a przede wszystkim zadbania o swoje zdrowie.

Rozmowy o seksie z partnerem

Seks to wrażliwy i trudny temat, ale i bardzo ważny, ponieważ to jak czujemy się ze swoim partnerem w łóżku, wpływa na naszą wspólną codzienność i kształtuje relacje. Z badania wynika, że zdecydowana większość kobiet (72%) rozmawia ze swoim mężczyzną o jakości życia seksualnego. Nieco więcej, bo 78% pań, porusza z partnerem także tematy problemów intymnych, takich jak na przykład suchość pochwy.

Jeżeli jednak należysz do tej drugiej grupy osób, zdecydowanie bardziej skrytej, to warto, pamiętać, że zgranie w łóżku, wspólne preferencje to podstawa udanej relacji. Zadawanie pytań, mówienie o swoich potrzebach, o tym co lubimy, a czego nie, tylko umocni związek. Zachowując swoje odczucia dla siebie, sprawiamy, że narasta w nas frustracja i niezadowolenie.

Najlepszym rozwiązaniem jest prowadzenie rozmów w zaciszu sypialni, ale nie podczas stosunku, leczy gdy odpoczywamy i jesteśmy zrelaksowani. Zadając partnerowi pytanie na jaką pozycję ma ochotę, zaskoczymy go oraz zrobimy pierwszy krok ku temu, aby w przyszłości, takie tematy nie były dla nas krępujące, a stały się czymś naturalnym.

Jeśli chcemy spędzić z naszym partnerem resztę życia, musimy nauczyć się z nim rozmawiać. To samo tyczy się wizyt u ginekologa. Sprawy intymne są niezwykle ważne, dlatego nie zaniedbujmy ich, nie bójmy się zadawać pytań i mówić o swoich potrzebach.


Źródło: informacja prasowa / feminum.pl

4.6/5 - (5 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH