Dermokosmetyki – upiększają i leczą

Dermokosmetyki w znacznym stopniu pomagają pacjentom z niedoskonałościami skóry i poprawiają komfort ich życia. Znajdują się one na pograniczu dwóch odmiennych grup – kosmetyków i leków, łącząc w sobie ich korzystne właściwości.

Obecne na rynku dermokosmetyki skierowane są do osób cierpiących na specyficzne schorzenia, takie jak: atopowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, trądzik pospolity czy różowaty. Pomagają w pielęgnacji skóry kobiet w ciąży, dzieci, zapewniają fotoprotekcję, ale także służą pacjentom po radioterapii czy leczeniu sterydami. Dermokosmetyki posiadają nie tylko walory kosmetyczne, ale także mogą zapobiegać zaostrzaniu się stanów chorobowych.

Unikatowy skład
Przewaga dermokosmetyków nad klasycznymi produktami kosmetycznymi polega na ich specyficznie opracowanym składzie. Są hipoalergiczne, gdyż nie zawierają substancji, które najczęściej wywołują reakcje uczuleniowe, jak alkohol, parabeny, substancje barwiące i zapachowe. Mogą zawierać substancje pielęgnujące, ale także odżywiające skórę i wzmacniające jej naturalne funkcje. W ich składzie znajdziemy więc witaminy pomocne przy łuszczycy, przebarwieniach czy narażeniu na promienie słoneczne, składniki mineralne (np. cynk i miedź) oraz środki złuszczające (np. kwas salicylowy lub glikolowy). Lipidy stosowane są po terapii z zastosowaniem glikokortykosteroidów i oparzeniach, a naturalne składniki roślinne mają działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne oraz uszczelniające naczynka.

Udany wybór dermokosmetyku
Konsultacja ze specjalistą jest sprawdzonym i skutecznym sposobem na wybranie idealnego środka pielęgnacyjnego. Przy zakupie dermokosmetyków należy dopasować je do indywidualnych potrzeb skóry. Powinniśmy korzystać z linii kosmetyków przeznaczonych do ściśle określonego schorzenia, a także brać pod uwagę czynniki, takie jak kondycja skóry, pora roku, tryb życia. Przy zakupie warto wybierać sprawdzone, cieszące się zaufaniem marki.

Zobacz, jaki produkt w kategorii Dermokosmetyki do ciała został zgłoszony do Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2014”. Oddaj swój głos w plebiscycie i wygrywaj nagrody!


Dermokosmetyki do ciała

4.3/5 - (207 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH