PZU Zdrowie uruchomiło nową placówkę medyczną w Warszawie przy ul. Puławskiej 145

PZU Zdrowie jest jednym z kluczowych operatorów medycznych w Polsce.

Obsługuje pacjentów posiadających produkty zdrowotne PZU (ubezpieczenia, abonamenty, medycynę pracy), jak również chcących kupić usługi indywidualnie i pacjentów NFZ. Oprócz współpracy z ponad 2100 placówkami partnerskimi w 500 miastach w Polsce, PZU Zdrowie buduje własną sieć, która liczy już 63 placówki. Miesięcznie umawia ponad 100 tysięcy wizyt lekarskich.

radioterapia onkologiczna

Radioterapia onkologiczna – dostęp do leczenia

Radioterapia jest metodą leczenia, której potrzebuje coraz więcej pacjentów. Jednak dostęp do niej jest ograniczony dla dużego grona pacjentów. Mazowiecki oddział NFZ ogłosił konkurs na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej właśnie w zakresie radioterapii. Przystąpiły do niego dwa podmioty, jeden z Warszawy, drugi zaś z Otwocka. Owe podmioty otrzymały kontrakty na realizację usług, co jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz raportem,

Bóle kręgosłupa

84% Polaków ma bóle kręgosłupa!

84 % Polaków uskarża się na ból kręgosłupa – wynika z najnowszego badania. Zaledwie połowa podejmuje leczenie. To błąd – alarmują specjaliści – gdyż niepodjęcie leczenia na czas prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji, nawet do niedowładu. 

Wyroby medyczne

Nadchodzą zmiany w dostępie do wyrobów medycznych

Tysiące polskich pacjentów korzysta na co dzień z technologii medycznych, które ułatwiają, a niekiedy wręcz umożliwiają im normalne funkcjonowanie. Nie wszyscy jednak mają równy dostęp do tych świadczeń. Jak podkreślali eksperci spotkania sekcji „Ochrona zdrowia” Narodowej Rady Rozwoju tylko jednoczesne zaangażowanie decydentów, płatnika i producentów pozwoli na polepszenie dostępu do świadczeń dla wszystkich chorych.

Kobieta w ciąży

Asseco wspiera kobiety w ciąży

Prawie 10 tys. noworodków przyszło na świat w ramach uruchomionego przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) pilotażu programu koordynowanej opieki nad kobietą w ciąży (KOC). Jest on realizowany przez wybranych świadczeniodawców od 1 lipca 2016 do 30 czerwca 2017 roku, z możliwością przedłużenia do 30 września 2017r. Projekt wspiera System Informatyczny Monitorowania Profilaktyki (SIMP), którego twórcą jest Asseco Poland.

Choroba Fabry'ego

Choroba Fabry’ego – ważne wczesne leczenie

Na świecie istnieje około 8 tys. chorób rzadkich. Tylko na blisko 200 z nich wynaleziono lekarstwo. Wśród nich jest choroba Fabry’ego. Jednak nie dla wszystkich dostępny jest lek, dzięki którym to schorzenie można leczyć. Polska jako jedyny kraj Unii Europejskiej nie refunduje uznanej na świecie terapii. 

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH