PZU Zdrowie uruchomiło nową placówkę medyczną w Warszawie przy ul. Puławskiej 145

PZU Zdrowie jest jednym z kluczowych operatorów medycznych w Polsce.

Obsługuje pacjentów posiadających produkty zdrowotne PZU (ubezpieczenia, abonamenty, medycynę pracy), jak również chcących kupić usługi indywidualnie i pacjentów NFZ. Oprócz współpracy z ponad 2100 placówkami partnerskimi w 500 miastach w Polsce, PZU Zdrowie buduje własną sieć, która liczy już 63 placówki. Miesięcznie umawia ponad 100 tysięcy wizyt lekarskich.

Na tropie zabójczego duetu – nadciśnienie tętnicze i hipercholesterolemia

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) podaje, że z powodu chorób układu sercowonaczyniowego rocznie umiera 17,5 miliona osób.

Oznacza to, że ta grupa chorób jest najważniejszą i najczęstszą przyczyną umieralności ludzi na świecie. Ale nie tylko. Choroby te odpowiadają za ponad połowę przedwczesnych zgonów w Europie i od ponad pół wieku królują w statystykach umieralności również w naszym kraju.

Marek Włodarczyk – ambasador akcji „SERVIER DLA SERCA”

ROZMOWA Z MARKIEM WŁODARCZYKIEM, AMBASADOREM XVI EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII PROFILAKTYCZNO – EDUKACYJNEJ „SERVIER DLA SERCA”

Marek Włodarczyk − polski aktor telewizyjny, filmowy i teatralny.

Wystąpił w kilkudziesięciu polskich i niemieckich filmach i serialach. Znany m.in. z roli Adama Zawady w serialu „Kryminalni” − bezkompromisowego stróża prawa, uparcie dociekającego prawdy. W XVI edycji ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Servier dla serca”,

ZABÓJCZY DUET

XVI edycja ogólnopolskiej kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Servier dla Serca”

Poznali się zupełnie przypadkiem, lecz szybko stali się nierozłączni. Jemu na jej widok podnosiło się ciśnienie, a jej podobało się, że mówił do niej, że jest nie tylko super, ale nawet hiper… Razem stworzyli zabójczy duet, którego działalność dotyczy 6,5 mln Polaków, a który przez wiele lat działa w ukryciu…

Nadciśnienie tętnicze oraz hipercholesterolemia to dwa schorzenia cywilizacyjne określane mianem ZABÓJCZEGO DUETU,

Podwójny przeszczep u jednego pacjenta w Instytucie Kardiologii

W Instytucie Kardiologii w Warszawie-Aninie przeprowadzono transplantację serca i nerki u 38-letniego pacjenta z przewlekłą, schyłkową niewydolnością serca i nerek. Operacja przeszczepienia nerki została wykonana w dziesiątej dobie po transplantacji serca.

Uruchomienie w Instytucie Kardiologii programu jednoczesnej transplantacji serca i nerki jest szansą dla pacjentów ze schyłkową niewydolnością serca, którzy z powodu schyłkowej niewydolności nerek nie mogli być zakwalifikowani do przeszczepienia serca,

medicine-2361046_1280

Głos pacjentów z hipercholesterolemią rodzinną coraz bardziej słyszalny

Hipercholesterolemia rodzinna to jedna z najczęstszych chorób dziedziczonych monogenowo – ocenia się, że dotyczy ona nawet 1 na 200 osób na świecie, a prawdopodobieństwo jej odziedziczenia wynosi aż 50%. Może być skutecznie leczona, jednak najpierw należy ją rozpoznać – obecnie w Polsce zdiagnozowanych jest zaledwie 1% pacjentów. We współpracy ze środowiskiem medycznym, chce to zmienić działające w Gdańsku Stowarzyszenie Pacjentów z Hiperlipidemią Rodzinną,

badanie-stetoskop-kardiologia

II Dzień Pacjenta „Serce w ruchu – o sercu intymnie” | 16 września 2017

Obchody II Dnia Pacjenta „Serce w ruchu” odbędą się w Instytucie Kardiologii
w Warszawie w dniu 16. 09. 2017 r. (w godz. 10:00 – 18:00). Organizatorem jest Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Fundacja Instytutu Kardiologii. Głównym celem organizowanego wydarzenia jest zwiększenie społecznej świadomości dotyczącej chorób układu sercowo-naczyniowego oraz promowanie zdrowego trybu życia.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH