Pierwsza polska przezskórna zastawka aortalna

Zwężenie zastawki aortalnej jest trzecią pod względem częstości chorobą serca w krajach rozwiniętych. W zaawansowanych przypadkach chory musi mieć zabiegowo wymienioną zastawkę.

Do tej pory pacjent miał wybór między tanim, ale wyczerpującym zabiegiem kardiochirurgicznym, a bezinwazyjnym, ale kosztującym krocie zabiegiem przezskórnego wszczepienia zastawki.

prof. dr hab. n. med. Paweł Buszman, Prezes Zarządu Rady Nadzorczej Polsko-Amerykańskich Klinik Serca (PAKS)”

Serce ciężarnej

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety. Jak wtedy pracuje serce przyszłej mamy?

W czasie ciąży w ciele kobiety dochodzi do szeregu różnych zmian fizjologicznych. Przygotowują one ciało kobiety do tego, by płód mógł się dobrze rozwijać. W układzie krążenia zwiększa się objętość krwi a akcja serca przyspiesza. Średnio kobiety w ciąży mają akcję serca szybszą o około 10-20 uderzeń na minutę.

Obrazowanie hybrydowe w kardiologii

Obrazowanie molekularne i hybrydowe pozwala na precyzyjną i skuteczną diagnostykę chorób sercowo-naczyniowych. Czy takie obrazowanie to modny gadżet czy obiecujące narzędzie?

Badania PET, hybrydowe, czyli łączące różne procedury obrazowania SPECT/CT, obrazowania PET/MR całego ciała i cyfrowemu obrazowania PET/CT pokazują nie tylko obraz serca, ale także pozwalają prześledzić jego funkcjonowanie, w tym także w kontekście funkcjonowania całego organizmu pacjenta.

zaburzenia rytmu serca

Zaburzenia rytmu serca – procedury hybrydowe

Zaburzenia rytmu serca do dość powszechny problem dotykający dużą część społeczeństwa. Niedawna pojawiła się nowa metoda leczenia. Mowa o procedurach hybrydowych w kardiologii. Polegają na łączeniu technik zabiegowo-interwencyjnych z procedurami chirurgicznymi. Jeszcze do niedawna uznawane za nowość, dziś są coraz częściej stosowane w codziennej praktyce kardiologicznej. Prognozuje się, że zapotrzebowanie na zabiegi hybrydowe będzie sukcesywnie rosło,

choroby serca

Choroby serca – jubileuszowa kampania edukacyjna “Servier dla Serca”

Choroby serca to coraz bardziej powszechny problem w dobie starzejącego się społeczeństwa  „Servier dla Serca” to ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna, która już od 15 lat wsłuchuje się w serca Polaków, pokazując tym samym, że warto inwestować w dobre nawyki, ponieważ procentuje to w przyszłości, oraz uświadamia, że zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych. W ramach kampanii oferowane są bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne w wybranych miastach Polski. 

Ratuj swoje serce

Ratuj swoje serce – najstarszy maratończyk w Polsce

W sobotę 18.11 o godzinie 7.00 odbył się czwarty już, poranny Bieg dla Serca po Plantach Krakowskich który był częścią Kongresu Kardiologia Prewencyjna 2017. Zadbaj zatem o regularną aktywność fizyczną, a tym samym o swoje serce.

Bieg dla Serca, to bieg zarówno dla pacjentów kardiologicznych, ale także wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje serce nawet w chłodne jesienne dni.

niewydolność serca

Niewydolność serca – szansa na sukces w leczeniu?

Nie ulega wątpliwości, iż niewydolność serca jest obecnie największym wyzwaniem polityki zdrowotnej kraju. Ta choroba jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji i pochłania aż 94% budżetu przeznaczonego na leczenie pacjentów z chorobami kardiologicznymi. Choroby serca co roku zbierają duże żniwo. Codziennie aż 164 osoby umiera z powodu schorzeń sercowych. Niestety, polska kardiologia od lat cierpi na brak dostępu do nowoczesnych terapii,

badanie-stetoskop-kardiologia

II Dzień Pacjenta „Serce w ruchu – o sercu intymnie” | 16 września 2017

Obchody II Dnia Pacjenta „Serce w ruchu” odbędą się w Instytucie Kardiologii
w Warszawie w dniu 16. 09. 2017 r. (w godz. 10:00 – 18:00). Organizatorem jest Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Fundacja Instytutu Kardiologii. Głównym celem organizowanego wydarzenia jest zwiększenie społecznej świadomości dotyczącej chorób układu sercowo-naczyniowego oraz promowanie zdrowego trybu życia.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH