Ratuj swoje serce

Ratuj swoje serce – najstarszy maratończyk w Polsce

W sobotę 18.11 o godzinie 7.00 odbył się czwarty już, poranny Bieg dla Serca po Plantach Krakowskich który był częścią Kongresu Kardiologia Prewencyjna 2017. Zadbaj zatem o regularną aktywność fizyczną, a tym samym o swoje serce.

Bieg dla Serca, to bieg zarówno dla pacjentów kardiologicznych, ale także wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje serce nawet w chłodne jesienne dni.

IV Bieg dla Serca

W tym roku na starcie biegu stanęli nie tylko goście z zagranicy, prelegenci i uczestnicy Kongresu Kardiologii Prewencyjnej, ale także mieszkańcy Krakowa oraz szacowni seniorzy. Wśród biegaczy był Pan Jan Stachow, 88 latek, były komandos – najstarszy maratończyk w Polsce, który z rąk profesora Piotra Jankowskiego odebrał puchar dla najstarszego uczestnika IV Biegu dla Serca.

Biegły z nami osoby, które lubią aktywny tryb życia i dbają o swoje zdrowie. Nie straszna była nam wczesna pora i niesprzyjająca pogoda. Podkreślam, że w aktywności fizycznej ważna jest regularność. Jeśli ktoś jeszcze nie biegał mógł przyjść i przemaszerować z nami ten dystans lub przejechać go na rowerze ponieważ każda forma aktywności fizycznej jest dla naszego serca i całego organizmu wręcz zbawienna – powiedział po biegu prof. Piotr Jankowski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Kongresu Kardiologia Prewencyjna 2017.

Ratuj swoje serce – zbawienny wpływ aktywności fizycznej na zdrowie serca

Poranny Bieg po Plantach Krakowskich stanowi najlepsze praktyczne potwierdzenie zaleceń lekarzy dotyczących zbawiennego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie serca – niezależnie od pory roku. Uczestnicy już po raz czwarty zmierzyli się z dystansem czterech kilometrów, rozpoczynając rywalizację u bram Starego Miasta przy ul. Siennej.

Źródło: Informacja prasowa / ieleven.pl

Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH