Sukcesy i wyzwania – polska kardiologia w 2019 r.

Ponad 11 mln nowych przypadków chorób układu sercowo-naczyniowego i 3,9 mln zgonów rocznie. Tak przedstawiają się najnowsze europejskie dane epidemiologiczne. Zdaniem ekspertów aż 80 proc. przypadków chorób układu krążenia można by zapobiec. Jak to osiągnąć?

Choroby układu sercowo-naczyniowego są nadal główną przyczyną zgonów w Europie. Odpowiadają za 40 proc. wszystkich zgonów u mężczyzn i 49 proc.

zaburzenia rytmu serca

Zaburzenia rytmu serca – procedury hybrydowe

Zaburzenia rytmu serca do dość powszechny problem dotykający dużą część społeczeństwa. Niedawna pojawiła się nowa metoda leczenia. Mowa o procedurach hybrydowych w kardiologii. Polegają na łączeniu technik zabiegowo-interwencyjnych z procedurami chirurgicznymi. Jeszcze do niedawna uznawane za nowość, dziś są coraz częściej stosowane w codziennej praktyce kardiologicznej. Prognozuje się, że zapotrzebowanie na zabiegi hybrydowe będzie sukcesywnie rosło,

choroby serca

Choroby serca – jubileuszowa kampania edukacyjna “Servier dla Serca”

Choroby serca to coraz bardziej powszechny problem w dobie starzejącego się społeczeństwa  „Servier dla Serca” to ogólnopolska kampania profilaktyczno-edukacyjna, która już od 15 lat wsłuchuje się w serca Polaków, pokazując tym samym, że warto inwestować w dobre nawyki, ponieważ procentuje to w przyszłości, oraz uświadamia, że zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych. W ramach kampanii oferowane są bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne w wybranych miastach Polski. 

Ratuj swoje serce

Ratuj swoje serce – najstarszy maratończyk w Polsce

W sobotę 18.11 o godzinie 7.00 odbył się czwarty już, poranny Bieg dla Serca po Plantach Krakowskich który był częścią Kongresu Kardiologia Prewencyjna 2017. Zadbaj zatem o regularną aktywność fizyczną, a tym samym o swoje serce.

Bieg dla Serca, to bieg zarówno dla pacjentów kardiologicznych, ale także wszystkich osób, które chcą zadbać o swoje serce nawet w chłodne jesienne dni.

rzuć palenie

Rzuć palenie, a unikniesz nowotworów i chorób serca

Badania pokazują, że w Polsce aż 50% nałogowych palaczy deklaruje, że chciałoby rzucić palenie w przyszłości. Rzecz jasna, jak potwierdzają specjaliści, najlepszym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z nałogu. Niestety, znaczna część prób zerwania z tytoniem kończy się niepowodzeniem. Czy istnieją zatem zastępniki, które pomogą zniwelować ryzyko chorób wywoływanych paleniem, takich jak choroby serca i naczyń,

niewydolność serca

Niewydolność serca – szansa na sukces w leczeniu?

Nie ulega wątpliwości, iż niewydolność serca jest obecnie największym wyzwaniem polityki zdrowotnej kraju. Ta choroba jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji i pochłania aż 94% budżetu przeznaczonego na leczenie pacjentów z chorobami kardiologicznymi. Choroby serca co roku zbierają duże żniwo. Codziennie aż 164 osoby umiera z powodu schorzeń sercowych. Niestety, polska kardiologia od lat cierpi na brak dostępu do nowoczesnych terapii,

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH