źródło: www.zdrowie.pap.pl

Tych objawów nie lekceważ

Niewydolność serca to podstępna choroba. Pierwsze objawy łatwo przegapić: któż dzisiaj się nie czuje się bardziej zmęczony? Podpowiadamy, jakie jeszcze objawy powinny niepokoić i jak ustrzec serce przed kłopotami.

Niewydolność serca to stan, w którym mięsień ten nie daje rady prawidłowo pompować krwi i dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości tlenu w stosunku do potrzeb.

Kiedy arytmia może być groźna dla życia?

Nie wszystkie zaburzenia rytmu serca są groźne i wymagają leczenia. Jednak niektóre rodzaje arytmii grożą kalectwem bądź śmiercią. Co gorsza z punktu widzenia pacjenta ich odróżnienie jest praktycznie niemożliwe. Dlatego niektóre arytmie wymagają długotrwałej diagnostyki. Jakie badania i metody można zaoferować pacjentom ze złożonymi zaburzeniami rytmu serca?

Niektóre zaburzenia rytmu serca mogą być naturalną reakcją organizmu na przykład na stres czy strach.

Metoda S-ICD wreszcie dostępna

S-ICD to metoda przynosząca szczególne korzyści chorym, u których zastosowanie klasycznego przezżylnego układu ICD jest niemożliwe lub wiąże się z podwyższonym ryzykiem powikłań. Dotąd procedura nie znajdowała się w koszyku świadczeń gwarantowanych i musiała być finansowania indywidualnie za zgodą płatnika.

Minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski podpisał rozporządzenie wprowadzające do wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego nowe świadczenia opieki zdrowotnej.

zaburzenia rytmu serca

Zaburzenia rytmu serca – procedury hybrydowe

Zaburzenia rytmu serca do dość powszechny problem dotykający dużą część społeczeństwa. Niedawna pojawiła się nowa metoda leczenia. Mowa o procedurach hybrydowych w kardiologii. Polegają na łączeniu technik zabiegowo-interwencyjnych z procedurami chirurgicznymi. Jeszcze do niedawna uznawane za nowość, dziś są coraz częściej stosowane w codziennej praktyce kardiologicznej. Prognozuje się, że zapotrzebowanie na zabiegi hybrydowe będzie sukcesywnie rosło,

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH