łokieć tenisisty

“Łokieć tenisisty” dolegliwością nie tylko sportowców

Jak sama nazwa sugeruje, dolegliwość jaką jest tzw. “łokieć tenisisty” powinna dotyczyć jedynie sportowców, a konkretnie tenisistów. Oczywiście dotyczy to ich w dużej mierze, jednak coraz częściej dotyka osoby w ogóle z tą dyscypliną niezwiązane. Ta przypadłość wiąże się z rodzajem wykonywanej pracy i często dotyka pracowników biurowych. Na temat przyczyn i ewentualnego sposobu leczenia przeczytacie poniżej w wypowiedziach ekspertów.

Bóle kręgosłupa

84% Polaków ma bóle kręgosłupa!

84 % Polaków uskarża się na ból kręgosłupa – wynika z najnowszego badania. Zaledwie połowa podejmuje leczenie. To błąd – alarmują specjaliści – gdyż niepodjęcie leczenia na czas prowadzi do niebezpiecznych konsekwencji, nawet do niedowładu. 

Zespół Sudecka - rozpoznanie i leczenie

Zespół Sudecka – jak rozpoznawać i jak leczyć?

Zespół Sudecka – jest to stosunkowo rzadka choroba, która powoduje stopniowy ubytek kości i zanik masy mięśniowej. Jest najczęściej powikłaniem stłuczeń, odmrożeń, oparzeń, urazów, uszkodzeń nerwów lub złamań kości (zwłaszcza nadgarstka.) Przeważnie jest wynikiem nieprawidłowej reakcji układu nerwowego odpowiedzialnego za pobudzenie i mobilizację organizmu (tzw. układ współczulny) na doznany uraz. 

uraz kręgosłupa szyjnego

Uraz kręgosłupa szyjnego po wypadku komunikacyjnym

Podczas każdego wypadku, w którym dochodzi do silnego uderzenia lub szarpnięcia, istnieje ryzyko uszkodzenia mięśni i stawów. Jeśli przydarzą się urazy poszczególnych odcinków kręgosłupa, to może spowodować to upośledzenie funkcjonowania organizmu, w tym ból i uniemożliwienie wykonywania codziennych czynności. Wśród częstych urazów kręgosłupa jest tzw. odgięciowy uraz kręgosłupa. Dochodzi do niego często podczas stłuczki dwóch samochodów (gdy w tył naszego auta uderza inny pojazd).

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH