Nowa metoda wykrywania astmy alergicznej

Uczeni z uniwersytetu w Aveiro, na północy Portugalii, zaprezentowali nową metodę wykrywania astmy alergicznej u dzieci. Jest ona szybsza i mniej inwazyjna ze wszystkich stosowanych w światowej medycynie.

Portugalscy badacze wykrywają chorobę na bazie kompleksowej analizy kilku czynników. Wśród nich jest m.in. analiza oddechu pacjenta, a także przebieg jego metabolizmu.

Czy wszystkie leki antyalergiczne są takie same?

Czy wszystkie leki antyalergiczne są takie same?

W leczeniu chorób alergicznych, takich jak alergiczny nieżyt nosa, łagodne postacie astmy oskrzelowej czy pokrzywka, powszechnie stosowane są leki przeciwhistaminowe. Ich skuteczność bywa często okupiona różnie odczuwanym przez pacjentów działaniem sedatywnym. Najlepszym rozwiązaniem byłoby więc zażywanie leku, który nie powodowałby objawów niepożądanych i skutecznie leczył alergię.

Skóra w stanie zapalnym

Skóra w stanie zapalnym

Atopowe zapalenie skóry jest przewlekłą, nawracającą chorobą spowodowaną patologiczną reakcją organizmu na czynniki zewnętrzne. Główne objawy to rumień, wysypka, świąd i łuszczenie się skóry, najczęściej w okolicach twarzy i szyi oraz w zgięciach stawów łokciowych i kolanowych.

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa

Alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (AZBŚN) jest chorobą, której przyczyną jest mediowana przez IgE reakcja atopowa w obrębie błony śluzowej nosa rozwijająca się po ekspozycji alergenowej.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH