Skuteczna diagnostyka sposobem na alergię

Jak zawiadamia Światowa Organizacja Zdrowia, alergia znajduje się na 3 miejscu najczęściej występujących chorób na świecie – zapada na nią 10-30 % populacji. Na problem szczególne narażone są wrażliwe organizmy dzieci.

Nowoczesne metody diagnostyczne pozwalają jeszcze skuteczniej i precyzyjniej wykryć przyczynę uczulenia.

Niezależnie, czy źródłem alergii są czynniki środowiskowe, niewłaściwa dieta czy też ma ona podłoże genetyczne – objawy choroby są szczególne uciążliwe dla dzieci. Przyczynę alergii można zdiagnozować przy pomocy nowoczesnej metody badań PolyCheck, która pozwala na wykonanie oznaczeń aż 20 alergenów z jednej próbki.

Występowanie alergii jest związane z nadwrażliwością układu odpornościowego. Organizm traktuje wtedy nieszkodliwe substancje, takie jak pyłki roślin, kurz czy składniki pokarmowe organizm jak zagrażające mu drobnoustroje. Przeciw „wrogim” substancjom wytwarzane są specyficzne przeciwciała – immunoglobiny E (IgE). Ich wysoki poziom świadczy o wystąpieniu reakcji alergicznej. Po związaniu IgE z antygenem następuje wzmożona produkcja mediatorów stanu zapalnego, w tym histaminy. Efektem są najrozmaitsze objawy uczulenia: katar, kaszel, zapalenia spojówek czy wysypka.

Wykrycie we krwi pacjenta specyficznych IgE , czyli krążących we krwi alergików przeciwciał, wymaga wyspecjalizowanych metod laboratoryjnych. Najnowszy system PolyCheck opracowany w ramach panelu pediatrycznego to rozwiązanie stworzone z myślą o najmłodszych pacjentach. Pozwala na oznaczenie 20 specyficznych IgE z jednej próbki w cenie odpowiadającej 4 lub 5 oznaczeniom wykonywanym innymi metodami. Panel pediatryczny umożliwienie zbadanie dziecka w kierunku alergii na mleko, przy jednoczesnym sprawdzeniu alergenów innych produktów spożywczych, pyłków, roztoczy i sierści zwierząt.
– Badanie diagnostyczne opiera się na 20 wyselekcjonowanych alergenach najczęściej uczulających dzieci. Metoda jest szczególnie polecana pacjentom poniżej 3 roku życia, u których przeprowadza się wyłączenie testy z krwi. Poza tym bezwzględne bezpieczeństwo to priorytet w badaniach dzieci, a metoda PolyCheck nie naraża na ryzyko wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Jej dodatkową zaletą jest komfort badania, pozwalający uniknąć nieprzyjemności towarzyszących testom skórnym takim jak: zaczerwienienia miejsc nakłucia, swędzenie czy gorączka – mówi Michał Meller z Sieci Laboratoriów Medycznych DIAGNOSTYKA.

System PolyCheck stosowany jest z powodzeniem w wielu laboratoriach diagnostycznych na całym świecie. Oprócz panelu pediatrycznego dostępne są także: pokarmowy i oddechowy. Komputerowa analiza i przetwarzanie danych pozwalają na otrzymanie precyzyjnych wyników już po 2-4 dniach od wykonania badania.

Nieleczona alergia może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Jej wykrycie już we wczesnym etapie życia pozwoli uniknąć dzieciom nieprzyjemności związanym z objawami chorobowymi. Nowoczesne metody badań szybko i precyzyjnie określą przyczynę dolegliwości i umożliwią jej zwalczenie. Więcej informacji na stronie: www.diag.pl

4.8/5 - (25 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH