Zarządzanie kapitałem ludzkim - zmiany

Zarządzanie kapitałem ludzkim – zmiany

Stare przysłowie mówi, że jedyną stałą rzeczą w życiu jest zmiana. Apteka to miejsce ciągłych zmian – rotacja personelu, nowe umowy handlowe, reorganizacja wnętrza, konkurencja. Trzeba umieć szybko na nie reagować i nie tracić energii na zbędne emocje. W pracy liczą się efekty, dlatego od twojego nastawienia do zmian będzie zależeć podejście do nich ludzi, którymi zarządzasz. Czy potencjalne zagrożenie wykorzystasz jako szansę, czy utoniesz, narzekając?

Harmonogram dziewiątej edycji Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”

Już od kilku tygodni firmy zgłaszają produkty do Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2012”.

Laureaci tegorocznego plebiscytu po raz pierwszy w historii odbiorą statuetki w Kijowie (marzec 2012) i Warszawie (kwiecień 2012).

Honorowym Patronatem zaszczycił nas w tym roku Minister Spraw Zagranicznych RP.

Uroczystościom w Kijowie będzie towarzyszyć konferencja poświęcona analizie rynków zdrowia w obydwu krajach oraz możliwościom współpracy, a także ekspozycje firm polskich, ukraińskich i ponadnarodowych.

Powstaje pierwsze w Polsce Akademickie Centrum Badań Klinicznych

Władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM) i firma farmaceutyczna AstraZeneca podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w tworzeniu pierwszego w Polsce Akademickiego Centrum Badań Klinicznych.

Centrum ma być pierwszym w naszym kraju ośrodkiem współpracy środowiska akademickiego i biznesu, mającym na celu rozwój badań klinicznych. Ośrodek będzie tworzony na wzór podobnych instytucji istniejących w wielu krajach europejskich.

Farmacja szpitalna

Farmacja szpitalna

Wszystkie apteki muszą dostosować się do obowiązującego prawa farmaceutycznego, a więc powinny w nich powstać pracownie cytostatyków, żywienia pozajelitowego. Niestety, szpitale nie mają środków na rozwój i modernizację. Z braku pieniędzy wynika też problem deficytu personelu. Nadal istnieją apteki, w których jest tylko jeden magister farmacji, a pozostali pracownicy to personel pomocniczy. Poza tym wynagrodzenia farmaceutów w wielu szpitalach odbiegają od uposażenia lekarzy, a nawet pielęgniarek. Problem jest też z różnorodnością nowych zadań w myśl ustawy o wyrobach medycznych, która nie do końca sprecyzowała, które z tych wyrobów mają przechodzić przez aptekę.

Rozpoczęła się dziewiąta edycja Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”

Już od kilku tygodni firmy zgłaszają produkty do Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2012”.

Laureaci tegorocznego plebiscytu po raz pierwszy w historii odbiorą statuetki w Kijowie (marzec 2012) i Warszawie (kwiecień 2012).

Honorowym Patronatem zaszczycił nas w tym roku Minister Spraw Zagranicznych RP.

Uroczystościom w Kijowie będzie towarzyszyć konferencja poświęcona analizie rynków zdrowia w obydwu krajach oraz możliwościom współpracy, a także ekspozycje firm polskich, ukraińskich i ponadnarodowych.

W Kijowie powołani zostaną Ambasadorowie Nagrody Zaufania z Ukrainy, Gruzji, Białorusi i

Badania mogą ocalić życie

Badania diagnostyczne mogą ocalić życie

Około 700 tys. Polaków jest nieświadomymi nosicielami wirusa HCV. Przez wiele lat ten wirus potrafi być w fazie utajenia. Potem rozpoczyna się proces niszczenia komórek wątroby. Wczesne uzyskanie informacji o zakażeniu umożliwi szybkie rozpoczęcie terapii przez specjalistów.

Studenci na rynku farmaceutycznym

Studenci na rynku farmaceutycznym

Idea programu Pharma Connecting People (PCP) zrodziła się trzy lata temu, kiedy jako student po pierwszym roku farmacji postawiłem pierwsze kroki na farmaceutycznym rynku pracy. W mojej rodzinie nikt nie pracuje w tej branży. W czasie wakacji w 2008 roku wybrałem się do aptek w moim rodzinnym mieście. Po wizytach w 28 aptekach, jedna z nich zaoferowała mi zatrudnienie. Pracując jako pomoc apteczna – sprawdzając towar z fakturą, metkując i rozkładając leki, asystując za pierwszym stołem i na recepturze oraz wykonując drobne prace porządkowe – miałem okazję przyjrzeć się pracy farmaceuty od kuchni. Rozmowy z doświadczonym personelem oraz życzliwość mojego pracodawcy dały mi motywację do dalszej nauki.

Makrotrendy a zachowania pacjentów

Makrotrendy a zachowania pacjentów

Na zachowania pacjentów wpływa wiele różnorodnych czynników. Jednym z nich są makrotrendy, czyli tendencje występujące w dłuższym, wynoszącym od 7 do 12 lat okresie. W badaniach wyodrębnia się kilka makrotrendów, które będą wpływały na decyzje zakupowe konsumentów oraz pacjentów w najbliższych latach. Skoncentrujmy się na tych makrotrendach, które można wykorzystać w marketingowym zarządzaniu apteką.

Ezoteryka w medycynie

Ezoteryka w medycynie

Magiczne gadżety i styl myślenia mocno zakorzeniły się w naszej codzienności. Nie szokują nas sklepy z amuletami, stoiska homeopatyczne w aptekach czy restauracje projektowane według zasad feng shui. Czasem ezoteryka może być jednak groźna.

Nauka perswazji

Nauka perswazji, czyli jak w osiem minut postawić na swoim

Warto się zastanowić nad stwierdzeniem, że trafniej oceniamy drugiego człowieka niż samego siebie. Wynika z tego zalecenie, aby uważniej i krytyczniej przyjrzeć się własnym cechom oraz wprowadzić zmiany w swoim charakterze. Ale do tego nie wystarczy dobra wola, potrzebna jest jeszcze praca nad sobą. Na przykład przyswojenie nowego nawyku (np. analizowania minionego dnia) wymaga od 5 do 21 dni, a i tak – jak się okazuje – nie wymazuje to całkowicie dotychczasowego przyzwyczajenia. Praca nad sobą trwa zatem do końca życia.

Plaga chorych pracowników

Czy można zmusić przeziębionego współpracownika, który roznosi zarazki po całym biurze, aby poszedł do domu? Teoretycznie tak, ale nie jest to proste – pisze “Metropol”. Nie ma jasnych przepisów chroniących nas w miejscach publicznych przed osobami zarażonymi.

Coraz więcej osób przychodzi do pracy mimo choroby i nie dotyczy to tylko
pracoholików. Lekarze nauczyli się pytać przed wystawieniem zwolnienia: czy może pan(i) pozwolić sobie na pójście na zwolnienie? – pisze dziennik. Czy w takich sytuacjach zdrowi pracownicy są jakoś chronieni? Teoretycznie tak.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH