Harmonogram dziewiątej edycji Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”

Już od kilku tygodni firmy zgłaszają produkty do Nagroda Zaufania „Złoty OTIS 2012”.

Laureaci tegorocznego plebiscytu po raz pierwszy w historii odbiorą statuetki w Kijowie (marzec 2012) i Warszawie (kwiecień 2012).

Honorowym Patronatem zaszczycił nas w tym roku Minister Spraw Zagranicznych RP.

Uroczystościom w Kijowie będzie towarzyszyć konferencja poświęcona analizie rynków zdrowia w obydwu krajach oraz możliwościom współpracy, a także ekspozycje firm polskich, ukraińskich i ponadnarodowych.

W Kijowie powołani zostaną Ambasadorowie Nagrody Zaufania z Ukrainy, Gruzji, Białorusi i Niemiec. Będą oni reprezentowali ideę i misję „Złotego OTISA” w swoich krajach oraz zgłaszali tematy wspólnych ponadnarodowych działań służących zdrowiu.

W tym roku po raz pierwszy firmy farmaceutyczne mogą zgłaszać do Nagrody Zaufania w kategorii „Lider Edukacji Zdrowotnej” zrealizowane programy edukacyjne i profilaktyczne.

Kolejną nowością będą przyznawane po raz pierwszy EkoNagrody. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej zdrowej żywności i produktów ekologicznych codziennego użytku – mówi Paweł Kruś, przewodniczący Kapituły Nagrody Zaufania. -Chcemy je poznać, wyróżnić najcenniejsze i podkreślić ich znaczenie dla zdrowia Polaków. „Złoty OTIS”, jako najstarsze i największe wyróżnienie rynku zdrowia w Polsce, zamierza promować najbardziej wartościowe produkty i programy z tego segmentu. Chcemy wspierać walkę o czyste środowisko i popularyzować zdrowotne znaczenie naturalnych produktów.

Zgłoszenia do dziewiątej edycji Nagrody Zaufania minęły półmetek. – powiedziała Anna Motyczyńska, koordynator plebiscytu. – Dziękujemy wszystkim Firmom, które już podjęły decyzje i umożliwiły nam rozpoczęcie prac nad aparatem informatycznym do głosowań i akcją edukacyjną. Chcielibyśmy, by w tym roku liczba osób deklarujących w głosowaniach zaufanie do nominowanych produktów zbliżyła się do 100 tysięcy (w edycji 2011 roku głosowało prawie 70 000 osób).

Więcej informacji:

Harmonogram Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2012”

 • 3.10.2011 – rozpoczęcie głosowania konsumentów w Polsce za pośrednictwem wortalu www.nazdrowie.pl oraz magazynu „Na zdrowie. Dostępne bez recepty”
 • 19.03.2012 – zakończenie głosowania konsumentów w Polsce
 • 21.03.2012 – powiadomienie Laureatów o wyniku głosowania i specjalnym pakiecie medialnym
 • 29-31.03.2012 – gala Międzynarodowej Nagrody Zaufania „Złoty OTIS 2012” w Kijowie*
 • 12.04. 2012 – gala wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2012” w Warszawie
 • 20-27.04.2012 – przeprowadzenie społecznej akcji profilaktycznej w Polsce i na Ukrainie*
  #Terminy mogą ulec nieznacznej korekcie

Nowe kategorie Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” w 2012 roku:

 • Lider Edukacji Zdrowotnej – dla firm farmaceutycznych lub organizacji pacjentów za zrealizowane programy profilaktyczne lub edukacyjne.

EkoNagrody

 • BIOLIDER – dla produktów spożywczych, produktów regionalnych, wód mineralnych, etc.
 • EKOHIT – dla niespożywczych produktów przemysłowych, np. opakowań, środków czystości, galanterii, przyborów szkolnych, kosmetyków itp.
 • ZDROWIE NA CO DZIEŃ – dla przedmiotów codziennego użytku, np. sprzętów kuchennych podnoszące walory zdrowotne potraw, filtrów powietrza, nawilżaczy, odkurzaczy, klimatyzatorów, tkanin antyalergicznych, mebli itp.
 • ZDROWY DOM – dla elementów wykończeniowe, farb, lakierów i elementów wyposażenia wnętrz korzystnych dla zdrowia itp.
 • PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA – dla zrealizowanych inicjatyw

Nagrody w nowych kategoriach przyznane zostaną werdyktem Kapituły Nagrody po analizie dokumentacji zgłoszonych produktów lub zrealizowanych programów chroniących zdrowie lub środowisko. Podjęliśmy taką decyzję, ponieważ – naszym zdaniem – oferta produktów z tego segmentu jest jeszcze nowością rynkową i konsumenci nie tylko nie zdążyli sobie wyrobić opinii na jej temat, ale także część z nich nie miała możliwości kontaktu z wyrobami ekologicznymi. W każdej kategorii może być przyznana więcej niż jedna statuetka Nagrody Zaufania, z zachowaniem zasady niekonkurencyjności Laureatów.

Czytaj więcej o Nagroda Zaufania Złoty OTIS

4.4/5 - (67 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH