Studenci na rynku farmaceutycznym

Studenci na rynku farmaceutycznym

Idea programu Pharma Connecting People (PCP) zrodziła się trzy lata temu, kiedy jako student po pierwszym roku farmacji postawiłem pierwsze kroki na farmaceutycznym rynku pracy. W mojej rodzinie nikt nie pracuje w tej branży. W czasie wakacji w 2008 roku wybrałem się do aptek w moim rodzinnym mieście. Po wizytach w 28 aptekach, jedna z nich zaoferowała mi zatrudnienie. Pracując jako pomoc apteczna – sprawdzając towar z fakturą, metkując i rozkładając leki, asystując za pierwszym stołem i na recepturze oraz wykonując drobne prace porządkowe – miałem okazję przyjrzeć się pracy farmaceuty od kuchni. Rozmowy z doświadczonym personelem oraz życzliwość mojego pracodawcy dały mi motywację do dalszej nauki.

Potrzeba jasnych rozporządzeń

Panie Dziekanie, już tyle kontrowersji nagromadziło się wokół bezpłatnych staży aptecznych. Czy te staże w ogóle są konieczne i czy muszą obowiązywać wszystkich studentów, nawet tych, którzy nie wiążą swej przyszłości z apteką?

Praktyka zawodowa jest jednym z istotnych, integralnych elementów studiów (11. semestr). Konieczność jej odbycia nie powinna być przedmiotem dyskusji. Staż jest odbywany przed otrzymaniem dyplomu i dzięki temu każdy student kończący studia farmaceutyczne ma uprawnienia do pracy w aptece.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH