Studenci na rynku farmaceutycznym

Studenci na rynku farmaceutycznym

Idea programu Pharma Connecting People (PCP) zrodziła się trzy lata temu, kiedy jako student po pierwszym roku farmacji postawiłem pierwsze kroki na farmaceutycznym rynku pracy. W mojej rodzinie nikt nie pracuje w tej branży. W czasie wakacji w 2008 roku wybrałem się do aptek w moim rodzinnym mieście. Po wizytach w 28 aptekach, jedna z nich zaoferowała mi zatrudnienie. Pracując jako pomoc apteczna – sprawdzając towar z fakturą, metkując i rozkładając leki, asystując za pierwszym stołem i na recepturze oraz wykonując drobne prace porządkowe – miałem okazję przyjrzeć się pracy farmaceuty od kuchni. Rozmowy z doświadczonym personelem oraz życzliwość mojego pracodawcy dały mi motywację do dalszej nauki.

Kultura korzeni transgenicznych Taxus x media var. Hicksii w pożywce DCR-M

Wpływ warunków hodowli na wytwarzanie wybranych taksanów w kulturze korzeni transgenicznych Taxus x media var. Hicksii

Nowotwory stanowią jedno z największych zagrożeń dla ludzkości – co czwarty mieszkaniec świata umiera na te choroby. W Polsce są one drugą co do liczebności przyczyną zgonów. Poszukiwanie związków działających przeciwnowotworowo jest priorytetem dla wielu ośrodków naukowych na całym świecie.

Manager przyjacielem

Podczas I Ogólnopolskiego Kongresu Naukowego Młodej Farmacji, który odbył się w dniach 9-10 grudnia br., redakcji “Managera Apteki” przyznano zaszczytny tytuł Przyjaciela Młodej Farmacji.

Dyplom – z rąk przewodniczącej MF Patrycji Klimek – odebrał redaktor naczelny pisma Paweł Kruś.

Redakcja pragnie podziękować za zaufanie, jakim obdarzyli ją młodzi farmaceuci i liczy na dalszą owocną, partnerską współpracę.

“Manager Apteki” był głównym patronem medialnym Kongresu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH