Zastosowanie olejku lawendowego

Zastosowanie olejku lawendowego

Olejek lawendowy, ze względu na swoje właściwości, znalazł zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Naukowcy próbują ustalić, czy olejek ten jest znaczącym czynnikiem terapeutycznym o dużym potencjale klinicznym, czy jedynie korzystnie działającym dodatkiem do innych produktów.

Kultura korzeni transgenicznych Taxus x media var. Hicksii w pożywce DCR-M

Wpływ warunków hodowli na wytwarzanie wybranych taksanów w kulturze korzeni transgenicznych Taxus x media var. Hicksii

Nowotwory stanowią jedno z największych zagrożeń dla ludzkości – co czwarty mieszkaniec świata umiera na te choroby. W Polsce są one drugą co do liczebności przyczyną zgonów. Poszukiwanie związków działających przeciwnowotworowo jest priorytetem dla wielu ośrodków naukowych na całym świecie.

Analog buspironu

Niehigieniczny tryb życia, poczucie zagrożenia i pogarszające się stosunki międzyludzkie są przyczyną coraz częstszych nerwic, depresji, stanów lękowych i psychoz.
Lęk jest jedną z najczęściej przeżywanych emocji w życiu człowieka. Odczuwają go zarówno ludzie zdrowi, jak i cierpiący na rozmaite zaburzenia somatyczne i psychiczne. Można go opisać jako odczuwanie nieuzasadnionych obaw lub zagrożenia o różnym nasileniu i różnym czasie trwania. Jest on często przeciwstawiany strachowi – lęk jest stanem pozbawionym obiektu, natomiast strach jest zawsze strachem przed czymś, kimś lub jakimś zdarzeniem. Zaburzeniom lękowym dosyć często towarzyszą inne zaburzenia psychiczne, m.in. depresje.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH