MenoPrim laureatem Nagrody Profesorów Farmacji –

Przyszedł czas na jubileuszową X edycję Nagrody Profesorów Farmacji.

Jak co roku, poświęcona jest suplementom diety, które w dobie XXI wieku są szeroko rozpowszechniane na polskim rynku farmaceutycznym. W niniejszej edycji konkursu pozytywnie oceniono suplementy diety, które spełniają wszelkie standardy stawiane dobrym produktom i wyróżniają się na tle innych. Są bezpieczne dla zdrowia pacjentów oraz wywierają prozdrowotny wpływ na ludzki organizm. Więcej o Nagrodzie Profesorów Farmacji

Składniki soi poprawiają skuteczność radioterapii

Zawarte w ziarnach soi składniki mogą zwiększyć skuteczność leczenia guzów płuca – informuje pismo „Radiotherapy and Oncology”.
Zespół prof. Gildy Hillman z Wayne State University (USA) wykazał wcześniej, że sojowe izoflawonoidy – naturalne, nietoksyczne składniki soi – zwiększają zdolność promieniowania jonizującego do niszczenia komórek nowotworowych, blokując mechanizmy naprawiające DNA oraz szlaki metaboliczne, które komórka nowotworowa wykorzystuje, aby przetrwać radioterapię.

Polipragmazja

Polipragmazja

Jaka jest różnica między polipragmazją a politerapią? Polipragmazją nazywamy przyjmowanie przez pacjenta wielu leków, a także preparatów dostępnych bez recepty, które mogą wchodzić w niekorzystne interakcje. Politerapia, czyli wielolekowość, to przyjmowanie wielu leków zgodnie z zaleceniami lekarskimi, wynikającymi z aktualnych standardów postępowania medycznego. Oba zjawiska są powszechne w terapii osób w podeszłym wieku.

Kruche i łamliwe paznokcie

Kruche i łamliwe paznokcie

Wygląd paznokci w dużym stopniu świadczy o kondycji organizmu. Mocne i gładkie wskazują na doskonałe zdrowie. Matowe, zniekształcone, łamliwe sygnalizują choroby, brak witamin i składników mineralnych. Odpowiednia pielęgnacja może poprawić stan paznokci oraz w znacznym stopniu zamaskować istniejące niedoskonałości.

Choroby Czarnego Lądu

Choroby Czarnego Lądu

Przeciętny Amerykanin czy Europejczyk wysiadający z klimatyzowanej kabiny samolotu, którym przybył do afrykańskiego kraju, nie może oprzeć się wrażeniu, że znalazł się w świecie opuszczonym przez Boga…

Fosfolipidy a leczenie wątroby

Fosfolipidy a leczenie wątroby

W leczeniu chorób wątroby wykorzystuje się m.in. pochodzące z nasion soi fosfolipidy. Efektem działania tych związków jest przywrócenie odpowiedniej aktywności enzymów błonowych i uzupełnienie istniejących ubytków powstałych wskutek procesu chorobowego. Zwiększenie w żółci poziomu fosfolipidów powoduje wzrost rozpuszczalności cholesterolu. Fosfolipidy biorą też udział w trawieniu tłuszczów i ułatwiają wchłanianie witamin w nich rozpuszczonych.
Fosfolipidy wykorzystuje się w leczeniu pomocniczym przewlekłych chorób wątroby, stanów uszkodzeń tego narządu spowodowanych alkoholem, niektórymi lekami lub substancjami toksycznymi oraz w terapii zaburzeń czynnościowych dróg żółciowych.

Alantoina

Alantoina

Tę bezpieczną substancję stosuje się zarówno w produkcji leków, jak i kosmetyków. Jej dobroczynne działanie zostało dowiedzione naukowo. Przyspiesza ona gojenie się ran, ma także działanie ochronne oraz łagodzące.

Alantoina jest substancją organiczną dość szeroko rozpowszechnioną w przyrodzie. Produkowana jest m.in. w korzeniach roślin motylkowych, takich jak fasola czy soja, a także przez żywokost lekarski, kasztanowiec i miodunkę plamistą. Rośliny te wytwarzają alantoinę podczas procesów metabolicznych zachodzących przy udziale bakterii brodawkowych.

Roślinna alternatywa

Wykrycie skutków ubocznych terapii hormonalnej spowodowało, że wiele kobiet? zaprzestało jej stosowania na rzecz alternatywnych terapii roślinnych, aby zwalczyć objawy menopauzy. Badanie opublikowane w oficjalnym magazynie “The North American Menopause Society” udowadnia, że każdego roku coraz więcej Amerykanek wybiera stosowanie fiotestrogenów zamiast przyjmowania hormonów.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH