Roślinna alternatywa

Wykrycie skutków ubocznych terapii hormonalnej spowodowało, że wiele kobiet? zaprzestało jej stosowania na rzecz alternatywnych terapii roślinnych, aby zwalczyć objawy menopauzy. Badanie opublikowane w oficjalnym magazynie “The North American Menopause Society” udowadnia, że każdego roku coraz więcej Amerykanek wybiera stosowanie fiotestrogenów zamiast przyjmowania hormonów.

Niepowodzenia terapii hormonalnej spowodowały, że zaczęto szukać alternatywnych dla niej terapii: akupunktura, techniki relaksacyjne, środki antydepresyjne, etc. Okazało się jednak, że terapia roślinna zaczęła odgrywać największą rolę, jako doskonałą alternatywą dla kobiet, które nie chcą lub nie mogą przyjmować hormonów z różnych względów, jak chociażby rozpoznanie raka piersi czy choroby zakrzepowo-zatorowej.

Badania opublikowanie przez amerykańską organizację na rzecz zdrowia kobiet – Women’s Health Initiative (WHI) wykazały, że stosowanie hormonów w ostatnich latach zostało znacznie ograniczone ze względu na obawę przed skutkami ubocznymi HT.

Uczeni z Uniwersytetu w Stanford w Kalifornii zanalizowali dane uzyskane za pomocą internetowych ankiet. W badaniu wzięło udział 781 kobiet w wieku między 40 a 60 rokiem życia. Co dziesiąta z nich doświadczyła co najmniej jednego z objawów klimakterium.

Aby zwalczyć te dolegliwości, 37% kobiet stosowała HT, podczas gdy 31% zażywała preparaty roślinne. Ponadto 13% z ogólnej liczby uzupełniała swoją terapię suplementami soi lub innymi alternatywnymi sposobami.

Ponad połowa kobiet uważa, że terapia roślinna jest bardziej bezpieczna niż stosowanie hormonów, natomiast 45% stosuje preparaty roślinne, ponieważ chce łagodzić objawy klimakterium jedynie za pomocą naturalnych środków.

Widać zatem wyraźnie, że terapia roślinna zyskuje na popularności ze względu na swoją naturalność i bezpieczeństwo stosowania. Wiele badań potwierdziło, że fitoestrogeny zawarte w soi, mają zdolność skutecznego łagodzenia objawów klimakterium.

Warto zaznaczyć, że preparaty na bazie roślinnych hormonów są dostępne bez recepty i nie wymagają specjalnej konsultacji z lekarzem. Jednak kobieta zażywająca takie preparaty nie powinna ukrywać tej informacji przed swoim lekarzem.

Menopause: The Journal of The North American Menopause Society to oficjalny magazyn naukowy “The North American Menopause Society” (NAMS). Dwumiesięcznik stanowi największe i najbardziej aktualne forum wymiany informacji oraz prac uczonych z całego świata na temat wiodących badań w zakresie menopauzy.

Link do wersji elektronicznej magazynu:
http://www.menopausejournal.com

4.3/5 - (73 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH