Recepta premiera

Zwiększenie nadzoru nad Narodowym Funduszem Zdrowia oraz kontynuowanie dialogu społecznego ze środowiskami medycznymi należą według premiera Jarosława Kaczyńskiego do najważniejszych zadań ministerstwa zdrowia.

NFZ zmienia swój statut i obecnie szefa Funduszu będzie można powołać – jak stwierdził Jarosław Kaczyński “na zasadzie arbitralnej decyzji premiera, w konsultacji z ministrem zdrowia”. “Nadzór ministra nad NFZ zwiększa się i stąd większa odpowiedzialność ministra za to co się dzieje jeśli chodzi o zakupy leków” – uważa premier.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, przy zakupach leków potrzebna jest “wielka uwaga”, m.in. ze względu na “naciski lobbystyczne”.

Ważnym zadaniem ministra zdrowia Zbigniewa Religi jest także kontynuowanie dialogu społecznego ze środowiskiem medycznym. “Bez dobrze przeprowadzonego dialogu społecznego nie jesteśmy w stanie uporządkować i ustabilizować sytuacji w służbie zdrowia” – twierdzi Jarosław Kaczyński.

Zdaniem szefa rządu lekarze stawiają dość wygórowane żądania i chcą “zaczynać od dwóch przeciętnych płac”. Jednak – zaznacza premier – aktualnie na to środków nie ma.

4.6/5 - (251 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH