Znaczenie kolorów - kolory w kuchni

Znaczenie kolorów: Kolory w kuchni wpływają na aptetyt

Kuchnia to serce domu, w którym toczy się życie rodzinne oraz miejsce, gdzie przyrządzane są posiłki dla bliskich i gości. Dobierając odpowiednie kolory możemy się w niej zrelaksować lub dodać sobie energii. Chcesz jeść mniej – użyj niebieskiego koloru. Chcesz zachęcić niejadka do jedzenia – wybierz pomarańczowy.

Chudnięcie może być pierwszym objawem alzheimera

Nie kłopoty z pamięcią, ale chudnięcie może być pierwszym objawem choroby Alzheimera – sugerują badania opublikowane przez najnowsze wydanie „Neurology”. Wymagają one jednak potwierdzenia.

Eric Vidoni z University of Kansas Alzheimer’s Disease Center twierdzi, że chudnięcie może być jednym z objawów innych schorzeń towarzyszących chorobie Alzheimera. Jego zdaniem, mogą się one rozwijać zanim jeszcze degradacja mózgu będzie tak duża, że powoduje zaburzenia pamięci.

Iberis Amara – niepozorna roślinka łagodząca ból brzucha

Ubiorek gorzki, (Iberis Amara) ma drobne, białe płatki i jest raczej niepozorna. Można ja spotkać na ogórkach skalnych, a nawet na łąkach.

Roślina ta znana była już w starożytności, w swoich pracach opisywali ją m.in. Galen – wybitny lekarz rzymski żyjący w II w. n. e., a także Pliniusz, historyk i pisarz, który jako pierwszy zastosował nazwę Iberis. Nazwa wskazuje na pochodzenie rośliny z okolic Półwyspu Iberyjskiego, amara oznacza „gorzki w smaku”.

Granice szczęścia

Pogoń za szczęściem nie zawsze jest dobra.

Amerykańscy naukowcy przeanalizowali dane na temat wpływ czynników ekonomicznych, społecznych, politycznych i religijnych w różnych krajach świata.

Okazało się, że choć wiele wskaźników sukcesu i dobrobytu ma związek z większym zadowoleniem z życia, osoby najszczęśliwsze (oceniające swoje życie na 10 punktów skali 10-punktowej), obiektywnie rzecz biorąc nie miały do tego tak przekonywujących powodów.

Jesienne smutki

Sezonowe pogorszenie nastroju w dość łagodnej postaci dotyka około 10%
Polaków, a około 3% przechodzi tę dolegliwość w ostrzejszej formie. Jedni z nas
zaczynają odczuwać skutki braku światła już we wrześniu, inni dopiero w
listopadzie. Szczególnie wrażliwe na wahania poziomu melatoniny są
kobiety pomiędzy 20. a 40. rokiem życia – czytamy w “Poradniku Domowym”.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH