Znaczenie kolorów - kolory w kuchni

Znaczenie kolorów: Kolory w kuchni wpływają na aptetyt

Kuchnia to serce domu, w którym toczy się życie rodzinne oraz miejsce, gdzie przyrządzane są posiłki dla bliskich i gości. Dobierając odpowiednie kolory możemy się w niej zrelaksować lub dodać sobie energii. Chcesz jeść mniej – użyj niebieskiego koloru. Chcesz zachęcić niejadka do jedzenia – wybierz pomarańczowy.

Zdrowe malowanie

Przyszłe mamy chcą jak najlepiej przygotować się na przywitanie nowego członka rodziny. Dlatego często decydują się na odświeżenie mieszkania. Wówczas jednak budzi się obawa, czy środki chemiczne używane w czasie remontu nie zaszkodzą zdrowiu mamy i dziecka.

Ich bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego aby uniknąć stresu spowodowanego szkodliwym działaniem farby, powinno się zastosować farby ekologiczne. Są nietoksyczne, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na układ krwionośny ani oddechowy.

Lakiery Tropic – wakacyjna zabawa kolorami

Na tegoroczne pełne kolorów lato Celia wprowadza wyjątkową, sezonową kolekcję lakierów do paznokci – Tropic. Nowe lakiery to paleta 16 odcieni, dla których inspiracją stały się egzotyczne zakątki przepełnione soczystymi i ekscytującymi kolorami. W kolekcji CELIA Tropic można odnaleźć kolory fantazyjnych plaż, rajskich kwiatów, zieleni, morskiej wody, a także egzotycznych owoców. W kolekcji znajdują się zarówno barwy energetyczne, wyraziste, jak i słodkie pastele. Lakiery dobrze kryją, szybko wysychają i długo utrzymują się na paznokciach.

Maja Popielarska - Święta z pomysłem

Maja Popielarska – Święta z pomysłem

Cały rytuał przygotowań rozpoczynam już na początku grudnia. Zastanawiam się, jaki kolor będzie dominował w wystroju domu, szukam odpowiednich dekoracji, pomysłów na prezenty, wspólnie z moim synem i dziećmi sąsiadów pieczemy ciasteczka. Myślę, że święta mają taką wartość, jaką sami sobie wypracujemy, jaką atmosferę stworzymy.
No właśnie, jak wytworzyć tę świąteczną atmosferę, ten niepowtarzalny nastrój? Nie mam na myśli tylko dekoracji domu, ale również tę warstwę niewidzialną…

Kody mody

Kody mody

Warto się zapoznać z określeniami, które pojawiają się m.in. w zaproszeniach na imprezy czy w gazetach opisujących modę. Najczęściej spotykamy informację, że obowiązują stroje wieczorowe, zwane też wizytowymi. Nosi się je na specjalne okazje i – jak sama nazwa wskazuje – wieczorem. Dla kobiety takim strojem są krótkie suknie, suknie koktajlowe albo wieczorowe, kostiumy wieczorowe albo długie suknie balowe. Jak widać, jest z czego wybierać. Im bardziej uroczysta okazja, tym wytworniejsza może być suknia. Warto kupować modele klasyczne, czarne, gdyż można je wykorzystać na wiele okazji, zmieniając tylko dodatki. Taka kreacja nie pasuje z pewnością na przyjęcie odbywające się w ciągu dnia, nawet jeśli jest ono bardzo wytworne. Strój wieczorowy dla panów to smoking, jeśli na zaproszeniu umieszczono adnotację „black tie” lub frak, jeśli napisano „white tie”.

Czerwone

Czerwone wygrywa

Czerwony strój zawodnika może wpłynąć na korzystniejsze orzeczenie sędziów. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy trzeba szybko podjąć decyzję – twierdzą psychologowie z Uniwersytetu w Munster.

Niemieccy badacze przeprowadzili test, w którym wzięło udział 42 arbitrów. Mieli oni ocenić dwie walki zawodników, z których jeden miał strój czerwony, drugi był ubrany na niebiesko. Druga prezentacja była powtórzeniem pierwszej – tyle tylko, że komputerowo zamieniono zawodnikom kolory strojów.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH