Zaburzenia słuchu

Zaburzenia słuchu


Uszkodzenie słuchu i problemy z tym związane dotykają wielu ludzi w różnym wieku. Ta przypadłość nie boli, ale znacznie pogarsza jakość życia.
Utrata słuchu następuje stopniowo i początkowo jej nie dostrzegamy. Z czasem zaczynamy zastanawiać się, dlaczego tak wiele wysiłku kosztują nas codzienne kontakty ze znajomymi i rodziną, oglądanie telewizji czy rozmowa telefoniczna. Takie trudności w rozumieniu mowy mogą prowadzić do poczucia wyobcowania, samotności, a nawet depresji.

Nie musimy się godzić na życie, które wygląda w ten sposób. Dlatego pamiętajmy, by zawczasu poddać się badaniom słuchu. Należy je przeprowadzać co dwa lata. Częściej powinny je robić osoby, które przypuszczają, że z ich słuchem dzieje się coś niedobrego. Dotyczy to również chorych na cukrzycę, która wpływa na jego utratę.

Jeżeli wcześnie nie zadbamy o swój słuch, w pewnym momencie może dojść do sytuacji, iż nasz mózg przestanie swobodnie rozpoznawać mowę i mogą wystąpić problemy z przyjęciem aparatu słuchowego. Jeżeli ucho było „nieczynne” przez kilka lat, wymagana będzie długa rehabilitacja.

W dzisiejszych czasach aparat słuchowy nie jest już dużą, uciążliwą protezą. Zdziwisz się, jak małe i dyskretne mogą być te urządzenia. Nie dość, że aparaty są niewielkie, to jeszcze niektóre przypominają odtwarzacze mp3. Można nawet dobrać kolor urządzenia do barwy włosów, sukienki albo torebki. Zastosowana w nich cyfrowa technologia sprawia, że przetwarzany dźwięk jest czysty i ma w pełni naturalną barwę. Profesjonalnie dopasowany przez protetyka aparat sprawi, że znikną twoje kłopoty w komunikacji z innymi ludźmi. Znów będziesz mógł wrócić do dawnych przyjemności: spotkań z bliskimi, wizyt w teatrze, słuchania muzyki. Odpowiednio ustawione urządzenie nie wymaga w przyszłości żadnej ingerencji użytkownika.

Na rynku jest wiele firm oferujących doskonałe, dyskretne aparaty słuchowe w przystępnej cenie. Jedną z najlepszych jest szwajcarska firma BERNAFON, która już od ponad sześćdziesięciu lat pomaga ludziom przezwyciężyć utratę słuchu i prowadzić szczęśliwsze oraz pełniejsze życie. Niedawno wprowadzonymi produktami, przełomowymi ze względu na zastosowaną technologię oraz estetykę aparatów, są modele VÉRITÉ i BRITE. Ponadto modele te wyróżnia atrakcyjna cena w stosunku do oferowanych możliwości.

4.4/5 - (158 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH