Zdrowe malowanie

Przyszłe mamy chcą jak najlepiej przygotować się na przywitanie nowego członka rodziny. Dlatego często decydują się na odświeżenie mieszkania. Wówczas jednak budzi się obawa, czy środki chemiczne używane w czasie remontu nie zaszkodzą zdrowiu mamy i dziecka.

Ich bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego aby uniknąć stresu spowodowanego szkodliwym działaniem farby, powinno się zastosować farby ekologiczne. Są nietoksyczne, dzięki czemu nie wpływają negatywnie na układ krwionośny ani oddechowy.
Wybierając farby ekologiczne, dbamy nie tylko o dziecko, ale o świat, w którym będzie żyło. Nie zawierają one lotnych związków organicznych (LZO), które są główną przyczyną powstawania dziury ozonowej. Ponadto stosując takie farby nie musimy wietrzyć pomieszczenia w trakcie remontu. Wszystko za sprawą wody, która jest głównym składnikiem farby. Nie zawiera ona rozpuszczalnika, toteż podczas malowania nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, kojarzącego się z remontem. Tuż po malowaniu można przebywać w pomieszczeniu bez obawy, że pojawią się zawroty głowy.

Pomimo minimalnego składu środków chemicznych, farby przyjazne środowisku nie tracą na jakości – łatwo się rozprowadzają, dobrze kryją, szybko schną i są odporne na zmywanie. Niektóre z nich są także hipoalergiczne, przeznaczone specjalnie do pomieszczeń dla dzieci.

Przyszła mama musi jednak pamiętać, żeby nie robić wszystkiego sama. Dobór kolorów i aranżacja wnętrza, to idealne zadania dla niej. Powinna jednak zapomnieć o samodzielnym malowaniu na drabinie.

5/5 - (243 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH