Znaczenie kolorów - kolory w kuchni

Znaczenie kolorów: Kolory w kuchni wpływają na aptetyt

Kuchnia to serce domu, w którym toczy się życie rodzinne oraz miejsce, gdzie przyrządzane są posiłki dla bliskich i gości. Dobierając odpowiednie kolory możemy się w niej zrelaksować lub dodać sobie energii. Chcesz jeść mniej – użyj niebieskiego koloru. Chcesz zachęcić niejadka do jedzenia – wybierz pomarańczowy.

Kolorystyka w kuchni dopasowana do naszych potrzeb. Jak to zrobić?

Po pierwsze musimy się zastanowić, czym dla nas jest kuchnia i jak dużo czasu w niej spędzamy. Jeśli tylko robimy sobie kawę przed pójściem do pracy, to kuchnia będzie dla nas czymś innym, niż gdy gotujemy w niej codziennie dla rodziny i przyjaciół. Musimy określić swój charakter, typ osobowości, tryb życia oraz to, z kim mieszkamy.

Zrobienie tego jest bardzo istotne, gdyż każdy człowiek inaczej reaguje na barwy. Znaczenie kolorów jest wielorakie, jedne z nich będą odpowiednie dla spokojnego singla, a inne dla osoby żywej oraz ruchliwej, której wszędzie jest pełno. Kluczowe jest aby przestrzeń wokół siebie kreować w sposób nie tylko miły dla oka, ale także dla ducha.

Znaczenie kolorów a osobowość

Osoba, która jest spokojna i posiada opanowaną naturę potrzebuje solidnej dawki energii i ucieszy ją zdecydowana kolorystyka kuchni – żółcie, czerwienie wyraźne barwy ścian i mebli. A co jeżeli mamy do czynienia z kimś energicznym oraz ruchliwym? Osoba ekstrawertyczna i żywa za pomocą bieli i szarości może się wyciszyć. W przypadku chęci wyciszenia się strzałem w dziesiątkę może być także użycie zieleni w dodatkach.

– Fizjologicznie kolor wpływa na nasz organizm i na to jak się zachowujemy. Kolor zielony uspokaja, wycisza, powoduje, że nasz organizm nieco się tonuje – zdradza specjalista od visual merchandisingu, dr Marek Borowiński.

Chcąc podświadomie wzbudzić apetyt w naszych dzieciach będących niejadkami – dobierzmy dodatki koloru pomarańczowego lub łososiowego, natomiast by skutecznie zniechęcić do nocnego podjadania, warto mieć lodówkę, talerze lub inne akcesoria w kolorze niebieskim lub granatowym.

psychologia kolorow-znaczenie kolorow
Znaczenie kolorów / paleta barw

Ważne są nasze upodobania

Patrzmy przede wszystkim na to, co preferujemy i jakie mamy gusta. Warto obserwować jakie kolory obecnie są trendy, lecz mimo wszystko to własny komfort powinien być głównym wyznacznikiem przy wyborze kolorystyki kuchni. Każdy z nas ma inne preferencje, dlatego też różnić się między sobą będą wystroje wnętrz, w których mieszkamy. Niektórzy będą lubić więcej natury, a inni więcej nowoczesności.

Warto także zastanowić się nad wyborem odpowiadających nam surowców, takich jak np. drewno, szkło czy laminat. Należy pamiętać, że przestrzeń wokół nas ma wpływ na to jak się czujemy i zachowujemy.


Wypowiedź: Shop Doctor, dr Marek Borowiński
Źródło: informacja prasowa

4.6/5 - (327 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH