Problemy Narodowego Funduszu Zdrowia

Problemy Narodowego Funduszu Zdrowia

Podpisywanie umów z NFZ nie jest pozbawione emocji z obu stron: świadczeniodawcy i płatnika. Różne są przyczyny tworzących się w tym okresie konfliktów. Jedno jest pewne: nie służy to dobrze żadnej ze stron. Traci na tym pacjent, czyli osoba będąca podmiotem całego systemu.

Praca ponad normę

Praca ponad normę

Pracujące soboty i niedziele, ponad dobowe ciągi pracy bez wolnych dni lub adekwatnych dodatków do wynagrodzenia – to niestety norma w polskich aptekach.

Praca w prywatnych przedsiębiorstwach od zawsze wiązała się ze zwiększonym ryzykiem nadużyć ze strony pracodawców. Sytuacji tej sprzyja fakt, że pracownicy są nieświadomi przysługujących im praw, a niektóre obowiązujące od dawna bezprawne praktyki uznawane są powszechnie za normę. Nie inaczej sprawa wygląda w aptekach, gdzie praca przez 6 dni w tygodniu lub przez 24 godziny na dobę nikogo nie dziwi.

O nieracjonalności zachowań

O nieracjonalności zachowań (część 2)

Krzywo ustawione krzesła, rozdarta okładka czasopisma, błoto na podłodze – te wszystkie szczegóły, z pozoru nieistotne, wpływają na podświadomą ocenę jakości opieki farmaceutycznej w placówce.

O nieracjonalności zachowań (część 1)

O nieracjonalności zachowań (część 1)

Znajomość mechanizmów rządzących ludzkimi zachowaniami może być bardzo przydatną wiedzą, jeśli tylko będziemy potrafili odpowiednio ją wykorzystać. Umiejętne zbudowanie oferty skierowanej do potencjalnego nabywcy, ułatwi mu dokonanie udanego wyboru, a w perspektywie sprawi, że pacjent chętnie wróci do miejsca, w którym farmaceuta trafnie odczytał jego potrzeby, proponując konkretny produkt.

Resort pielęgnuje

Obowiązkowe ubezpieczenie pielęgnacyjne ma wejść w życie od stycznia 2008 r.- pisze “Życie Warszawy”. Na razie przyjęto 0,5 proc. wynagrodzenia, docelowo – 1,2 proc.

Ministerstwo Zdrowia nie chce zdradzać szczegółów nowego podatku, tłumacząc się, że trwają prace nad założeniami do ustawy pielęgnacyjnej. Biuro prasowe przekazało gazecie jedynie, że wprowadzenie ubezpieczenia pielęgnacyjnego jest konieczne ze względu na wzrost liczby osób niesamodzielnych, które, w następstwie chorób, urazów lub ze względu na wiek, potrzebują pomocy osób drugich.

Lekarze chcą 5 tys. zł pensji

Przedstawiciele międzyresortowego zespołu do spraw zasad zatrudniania i wynagradzania w ochronie zdrowia postulują konieczność ustalenia minimalnych wynagrodzeń dla pracowników medycznych – informuje “Gazeta Prawna”. Dla lekarzy bez specjalizacji miałoby to być ponad 5 tys. zł, około 7,5 tys. zł dla specjalistów oraz 3 tys. dla pielęgniarek i położnych.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH