Problemy Narodowego Funduszu Zdrowia

Problemy Narodowego Funduszu Zdrowia

Podpisywanie umów z NFZ nie jest pozbawione emocji z obu stron: świadczeniodawcy i płatnika. Różne są przyczyny tworzących się w tym okresie konfliktów. Jedno jest pewne: nie służy to dobrze żadnej ze stron. Traci na tym pacjent, czyli osoba będąca podmiotem całego systemu.

Apteka przyjazna niepełnosprawnym

Polscy niepełnosprawni w kolejkach

**Osoby niepełnosprawne w Polsce muszą miesiącami czekać na niezbędny sprzęt ortopedyczny – wózki inwalidzkie, protezy, kule. W tym czasie są skazani na niebyt, a ich stan znacznie się pogarsza. Najdłużej na sprzęt ortopedyczny trzeba czekać w województwie małopolskim, podkarpackim, pomorskim, lubelskim oraz kujawsko -pomorskim.**

W ramach ubezpieczenia zdrowotnego przysługuje nam refundacja przedmiotów ortopedycznych

Pomocne glukometry

Pomocne glukometry

Samokontrola poziomu glukozy we krwi u chorego na cukrzycę znacznie ułatwia leczenie. A to prowadzi do poprawy komfortu życia i zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych powikłań. Częstość występowania cukrzycy w ostatnich latach ma wyraźną tendencję wzrostową. Według Amerykańskiego Towarzystwa Diabetologicznego (American Diabetes Association – ADA) cukrzyca obejmuje grupę chorób metabolicznych, charakteryzujących się przewlekłą hiperglikemią spowodowaną defektem wydzielania i/ lub działania insuliny.

Podaruj 1% podatku

Fundacja Pomocy Przewlekle i Nieuleczalnie Chorym „Jedni Drugim” od czterech lat skupia przyjaciół, których łączy chęć niesienia pomocy chorym, ich rodzinom i opiekunom.

Chcemy umożliwić spędzenie najtrudniejszych, często ostatnich chwil w gronie najbliższych, dlatego wspieramy hospicjum domowe ST. Vincent Medical Center. Ta placówka opiekuje się także cierpiącymi przewlekłe choroby układu oddychania. Naszą misję realizujmy w głównej mierze przez zakup sprzętu medycznego dla chorych i placówek medycznych.

Pomóż nam pomagać innym, ofiaruj 1% podatku
www.jednidrugim.pl
KRS 0000287052

Fundusz na zdrowie

Narodowy Fundusz Zdrowia może przeznaczyć w tym roku dodatkowe 452 mln zł na świadczenia opieki zdrowotnej. Dodatkowe pieniądze zostaną przekazane głównie na zaopatrzenie w sprzęt medyczny.

Na kwotę 452 mln zł składa się 191 mln zł z większego niż zakładano napływu składek na ubezpieczenie zdrowotne z ZUS za czerwiec i lipiec tego roku, 148 mln zł będące dodatnim wynikiem finansowym wszystkich oddziałów wojewódzkich Funduszu za 2005 r. oraz 113 mln zł, pochodzące z dodatniego wyniku finansowego centrali NFZ za 2005 r.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH