ALOES w walce z cukrzycą


Obecnie wiadomo już, że aloes należy do roślin o wybitnym działaniu hipoglikemicznym, tzn. obniżającym poziom cukru we krwi – i to stosowany zarówno zewnętrznie (miejscowo, np. przy gojeniu ran), jak i wewnętrznie – podawany codziennie w niewielkich dawkach.

Warunkiem bezpiecznego użycia aloesu jest usunięcie z miazgi jego liści związków działających przeczyszczająco (tzw. aloiny lub emodyny). Uzyskuje się to w bardzo prosty sposób, a mianowicie – dokładnie usuwając zewnętrzną skórkę liścia aloesowego przed jego dalszą przeróbką. Czysty miąższ użyty jest następnie jako podstawowy surowiec do produkcji żeli, kremów i maści oraz specjalnych wzmacniających napojów, które, oprócz działania hipoglikemicznego, wpływają także bardzo korzystnie na przemianę materii.

Pitny miąższ aloesowy nie może być traktowany jako jedyna stosowana terapia antycukrzycowa. Napoje aloesowe są natomiast na całym świecie stosowane z powodzeniem jako wspomaganie terapii farmakologicznej, zwłaszcza w cukrzycy insulinoniezależnej.

4.9/5 - (26 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH