Przymusowe leczenie
Chorzy na szczególnie niebezpieczne i zakaźne choroby, np. gruźlicę, cholerę, dur brzuszny, ospę, wściekliznę czy kiłę, którzy nie chcą się leczyć, będą siłą doprowadzani do szpitali. Resort zdrowia opracował projekt nowej ustawy, która ma zapobiegać epidemiom.
Jak pisze “Dziennik” nowe zapisy powstały w porozumieniu z MSWiA oraz Ministerstwem Sprawiedliwości. Rząd chce karać wszystkich, którzy świadomie sprowadzają na innych ludzi niebezpieczeństwo groźnej choroby.













