Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTIS”: 8 i 22 października 2020

Na początku września Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” podjęła decyzję, że tradycyjna Gala rozdania Nagrody Zaufania „Złoty OTS” – spotkanie środowiska ochrony zdrowia w Polsce – zostanie zamieniona na dwa mniejsze spotkania. Uroczyste wręczanie statuetek odbędzie się 8 i 22 października 2020 o godz. 16.00 w hotelu Sheraton. Laureaci Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” to osoby wybitne i nietuzinkowe. Na ich sukces składają się codzienna praca, wytrwałość, dążenie do celu. Serdeczną atmosferą kameralnych spotkań chcemy zrekompensować Laureatom ponad półroczne oczekiwanie na ceremonię wręczenia Nagród Zaufania „Złoty OTIS 2020”.
Dieta w wybranych chorobach

Groźna E. coli

Z uwagi na wzrost liczby zakażeń wywołanych groźnym, werotoksycznym szczepem bakterii Escherichia coli w Niemczech, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Państwowy Zakład Higieny zorganizował wczoraj konferencję, podczas której eksperci z Instytutu odpowiedzieli na pytania i wątpliwości dotyczące zagrożeń, etiologii i profilaktyki werotoksycznych pałeczek E.coli.

HIV atakuje

Tak wielu zakażonych wirusem HIV osób nie odnotowano od co najmniej trzech lat. I nie jest to kompletna lista – alarmuje “Życie Warszawy”.

W styczniu w całym kraju wirusa HIV odkryto u 94 osób. Na Mazowszu najwięcej, padł rekord – 26 nowych zakażeń. Nie było dotąd aż tak wielu zgłoszeń – dwa przypadki w grudniu 2006 roku, w listopadzie trzy, wcześniej cztery, góra sześć. Według comiesięcznych raportów Państwowego Zakładu Higieny, tak dużej liczby nowych zakażonych nie odnotowano od ostatnich trzech lat!

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH