HIV atakuje

Tak wielu zakażonych wirusem HIV osób nie odnotowano od co najmniej trzech lat. I nie jest to kompletna lista – alarmuje “Życie Warszawy”. W styczniu w całym kraju wirusa HIV odkryto u 94 osób. Na Mazowszu najwięcej, padł rekord – 26 nowych zakażeń. Nie było dotąd aż tak wielu zgłoszeń – dwa przypadki w grudniu 2006 roku, w listopadzie trzy, wcześniej cztery, góra sześć. Według comiesięcznych raportów Państwowego Zakładu Higieny, tak dużej liczby nowych zakażonych nie odnotowano od ostatnich trzech lat!

26 wskazanych osób, o których mowa w dokumentach PZH, to jednak nie koniec. Swoich raportów na temat nowych, styczniowych zakażeń nie opublikował jeszcze sanepid. Zbiera on dane o przypadkach odkrytych w szpitalach, prywatnych gabinetach i w punkcie konsultacyjnym szpitala zakaźnego przy ul. Leszno w Warszawie. – Prawdopodobnie będzie to jeszcze sześć, siedem osób – dowiedziała się gazeta w wojewódzkiej stacji sanepidu.

Od 1985 r. do końca stycznia 2007 r. na terenie Polski wirusa odkryto u 10 637 osób. Leczeniu antywirusowemu jest obecnie poddanych 3080 pacjentów. Leki są coraz bardziej skuteczne. Na AIDS zmarło do tej pory 830 Polaków.

4.4/5 - (116 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH