90 procent do sieci

Około 10 proc. szpitali zostanie prawdopodobnie zlikwidowanych, przekształconych lub sprywatyzowanych w wyniku powstania tzw. sieci szpitali – ocenia wiceminister zdrowia Bolesław Piecha.

Szpitale, które znajdą się w sieci, mają mieć gwarantowany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z kolei los tych, które znajdą się poza siecią, będzie zależał od ich organów prowadzących, czyli samorządów – wojewódzkiego i powiatowych.

Podwyżek nie będzie

Minister zdrowia Zbigniew Religa oświadczył, że więcej podwyżek dla pracowników służby zdrowia w tym roku nie będzie. Tymczasem OZZL domaga się 5 tys. zł brutto dla lekarzy bez specjalizacji i 7,5 tys. zł brutto dla lekarzy ze specjalizacją oraz?mówi o?możliwości ogólnopolskiego strajku w maju.

Grypa z lotu ptaka

Wiceminister rolnictwa Henryk Kowalczyk poinformował, że nie ma obecnie ognisk ptasiej grypy ani w Polsce, ani w innych państwach UE.

Wiceminister podkreślił, że Inspekcja Weterynaryjna prowadzi stały monitoring ptaków, regularnie pobierane są próbki, które bada laboratorium w Puławach, ale jak dotąd nie stwierdzono pojawienia się ptasiej grypy w naszym kraju.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH