Przymusowe leczenie

Chorzy na szczególnie niebezpieczne i zakaźne choroby, np. gruźlicę, cholerę, dur brzuszny, ospę, wściekliznę czy kiłę, którzy nie chcą się leczyć, będą siłą doprowadzani do szpitali. Resort zdrowia opracował projekt nowej ustawy, która ma zapobiegać epidemiom.

Jak pisze “Dziennik” nowe zapisy powstały w porozumieniu z MSWiA oraz Ministerstwem Sprawiedliwości. Rząd chce karać wszystkich, którzy świadomie sprowadzają na innych ludzi niebezpieczeństwo groźnej choroby.

Przymusowe leczenie oraz 5-tysięczne grzywny grożą zarówno tym, którzy nie chcą się leczyć, ale także rodzicom nie chcącym poddać dzieci obowiązkowym szczepieniom przeciwko chorobom zakaźnym. Oberwie się nawet dyrektorom szpitali, w których dojdzie do tzw. szpitalnych zakażeń.

Wszyscy ci ludzie ściągają śmiertelne zagrożenie nie tylko na siebie, ale i na innych, dlatego muszą ponosić konsekwencje – tłumaczy Włodzimierz Ehrenkreutz z Departamentu Przeciwepidemicznego Głównego Inspektora Sanitarnego. Ehrenkreutz podkreśla, że do tej pory lekarze nie mieli żadnych środków prawnych, aby zatrzymywać na oddziałach “tykające bomby”, jakimi są zakaźnie chorzy pacjenci.

4.6/5 - (211 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH