Telefony nie powodują nowotworów mózgu

Nawet długotrwałe używanie telefonu komórkowego nie zwiększa ryzyka nowotworu mózgu – wykazał raport opublikowany na łamach „British Medical Journal”. Mimo tego, specjaliści nadal zalecają ostrożność w posługiwaniu się komórkami.

To największe i najbardziej jednoznaczne badanie w tej sprawie, jakie dotychczas opublikowano. Specjaliści z duńskiego Instytutu Epidemiologii Nowotworów twierdzą, że objęli obserwacjami wyjątkowo dużą grupę 358 tys. osób powyżej 18. roku życia.

Cyberokulary pomocne dla niedowidzących

Wyglądające całkiem normalnie okulary, ale naszpikowane nowoczesną technologią – być może tak właśnie już niedługo wyglądać będzie nowoczesna korekcja wzroku. Sugeruje to zainteresowanie wynalazkiem, zaprezentowanym w tym roku na Royal Society Summer Science Exhibition.

Dzięki wykorzystaniu cyberokularów, będzie można bardzo wspomóc osoby z poważnymi zaburzeniami widzenia. Pozwoli im to na większą aktywność życiową i powrót do samodzielnego funkcjonowania w codziennym życiu.

Groźna komórka

20 lekarzy onkologów wystosowało w Paryżu apel o zachowanie środków ostrożności podczas korzystania z telefonów komórkowych. Są one konieczne, ponieważ nie ma definitywnych dowodów na nieszkodliwość tych urządzeń, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Apel opublikowano w gazecie “Le Journal du Dimanche”. Podpisali go lekarze francuscy, włoski, holenderski i amerykański.

Francuskie ministerstwo zdrowia podkreśla, że nie ma obecnie żadnego dowodu naukowego, który pozwoliłby stwierdzić, że korzystanie z komórek stanowi “zauważalne ryzyko” dla zdrowia, czy to w przypadku dorosłych, czy dzieci.

Stres komórkowy

Ludzie uzależniają się od swoich telefonów komórkowych, stają się bardziej zestresowani i zirytowani – pokazują badania prezentowane na stronach BBC.

Doktor David Sheffield z University of Staffordshire, znalazł powiązania pomiędzy
takimi zachowaniami a używaniem telefonów komórkowych w 16% przypadków
spośród 106, które przestudiował. Badania pokazały także, że ciśnienie krwi
spadało u osób, które zrezygnowały z używania “komórek”. Z drugiej strony
operatorzy telefoniczni starają się kreować wizerunek “komórek” jako narzędzi

Niewyspane dzieci są grube

Niedostatek snu może być częściowo odpowiedzialny za otyłość u dzieci – twierdzą czołowi brytyjscy naukowcy, których opinie publikuje BBC.

Doktor Shahrad Taheri i jego zespół z Bristol University stwierdzili, że niedostatek snu prowadzi do zmian hormonalnych. Powodują one zwiększona chęć jedzenia produktów zawierających cukier i skrobię. Kiedy taki stan trwa dłużej jest przyczyną przyrostu wagi. Eksperci chcą więc, żeby rząd traktował odpowiednia ilość snu tak samo poważnie jak dietę czy ćwiczenia fizyczne w walce z otyłością.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH