Wizerunek firmy - Dobroczynny biznes

Wizerunek firmy – Dobroczynny biznes

W dobie kryzysu ekonomicznego dobry wizerunek jest najcenniejszym składnikiem majątku firmy. Warto więc o niego zadbać. Światowi ekonomiści i specjaliści od marketingu coraz częściej mówią o społecznej odpowiedzialność biznesu (ang. CSR – Corporate Social Responsibility). O co chodzi? Najbliższą polskich realiów i oczekiwań wydaje się definicja dr. Jima „Gusa” Gustafsona. Mówi ona, że społeczne zaangażowanie biznesu dotyczy etycznego postępowania oraz przyczyniania się do rozwoju ekonomicznego, przy jednoczesnym dialogu oraz demonstrowaniu szacunku dla ludzi, społeczności lokalnych, uwarunkowań narodowych i środowiska naturalnego.

Jak dobre organizacje stają się wielkie

Jak dobre organizacje stają się wielkie

Książka „Przełomowe firmy. Jak dobre organizacje stają się wielkie” K. R. McFarlanda zawiera interesujące wyniki badań na temat czynników, które umożliwiają długofalowy rozwój w biznesie. Autor dokładnie analizował przedsiębiorstwa, które rozwijały się najbardziej dynamicznie i sformułował rady, które warto rozważyć, kierując własnym mikroprzedsiębiorstwem, jakim jest apteka. Inspiracją do przeprowadzenia badań były obserwacje przedsiębiorstw, które nie zawsze potrafiły utrzymać dodatnie tempo rozwoju w dłuższym okresie. Autor wskazuje kilka metod, które ułatwiają wzmacnianie pozycji rynkowej.

Firmie na zdrowie

Politycy PO chcą obniżyć koszty ponoszone przez pracodawców. Dzięki zmniejszeniu liczby dni, za które przy chorobie pracownika płaci jego szef, właściciele firmy mogą oszczędzić nawet miliard złotych rocznie.

Obecnie, jeśli pracownik w ciągu jednego roku kalendarzowego choruje krócej niż 33 dni, wynagrodzenie (zmniejszone o 20 proc.) wypłaca mu pracodawca. Dopiero gdy choroba się przedłuża, zasiłek chorobowy finansuje ZUS.

Moje prywatne zdrowie

Już co najmniej 1,5 mln Polaków, czyli prawie co dwudziesty obywatel naszego kraju, korzysta z usług prywatnej służby zdrowia.

Jak informuje “Rzeczpospolita” przychody prywatnych przychodni rosną o 20 – 30 proc. rocznie. W tym roku to tempo powinno być jeszcze szybsze – dzięki ułatwieniom podatkowym dla pracodawców. Przedsiębiorcy z branży zacierają ręce, podliczając przyszłe zyski. Część z nich już myśli o szukaniu na giełdzie pieniędzy na dalszy rozwój.

Ten gwałtowny rozwój prywatna służba zdrowia zawdzięcza złemu stanowi publicznej opieki medycznej, ale nie tylko.

Lista do osądzenia

Dowolność rządu w tworzeniu list leków refundowanych może kosztować budżet państwa krocie. Poszkodowane firmy grożą sądami – pisze “Puls Biznesu”.

Branża farmaceutyczna mówi “dość” zasadom tworzenia przez Ministerstwo Zdrowia list leków refundowanych i ustalania ich cen. Część firm farmaceutycznych rozważa skierowanie do sądów pozwów o wielomilionowe odszkodowania za straty poniesione dowolnymi decyzjami kolejnych ministrów zdrowia.

Jak naprawdę działają jogurty probiotyczne?

Według firm mleczarskich specjalne bakterie dodawane do jogurtów ochronią nas
przed wszelakimi chorobami – od przeziębień do nowotworów. Zdaniem naukowców nie jest to takie oczywiste – informuje “Rzeczpospolita”.

Actimel, Bactiv, Jogobella, dr Maciej – to przykładowe produkty probiotyczne,
które można kupić w sklepach spożywczych. Ludzie kupują je, bo myślą, że gdy
będą je pić, będą rzadziej chorować. Czy to prawda?

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH