Kryzys szansą dla nowych pomysłów

Kryzys szansą dla nowych pomysłów

Główne europejskie giełdy kończą ostatnio swoje sesje na plusie. Dobre są też dane makroekonomiczne, m.in. wskaźniki PMI (Purchasing Managers Index) dla krajów strefy euro. Wpływa to stabilizująco także na sytuację na warszawskiej GPW.
Polska jest obecnie w gronie państw o najwyższym wzroście gospodarczym. W trzecim i czwartym kwartale 2011 r. wzrost PKB powinien utrzymać się na poziomie powyżej 4 proc. Powinniśmy skoncentrować się na tym, by utrzymać to tempo i mieć w zanadrzu gotowe rozwiązania antykryzysowe.

Przywództwo w zakładach opieki zdrowotnej

Przywództwo w zakładach opieki zdrowotnej

Rozwój każdego przedsiębiorstwa, w tym również apteki, jest ściśle powiązany z przywództwem. Zakładając aptekę, magister farmacji lub inna osoba, podejmuje ryzyko związane z przedsiębiorczością. Obejmuje ono niepewność związaną z ustaleniem celu, doborem narzędzi jego osiągania, zatrudniania ludzi, ich motywowania oraz tworzenia atmosfery w pracy zespołu. Omawiana książka zawiera wyniki badań, obserwacji, przemyśleń oraz ustalenia innych badaczy, opisywane w literaturze przedmiotu.

Kontrola GIF w aptece

Kontrola GIF w aptece

Informacja o planowanej kontroli w aptece zawsze budzi u jej właścicieli negatywne emocje i obawy. Nawet jeśli są przekonani, że rzetelnie realizują wszystkie zalecenia i spełniają wymogi, to zawsze pozostaje wątpliwość, czy aby na pewno. Do kontroli warto odpowiednio się przygotować: poznać uprawnienia i obowiązki zarówno swoje, jak i organów kontroli.

Firmie na zdrowie

Politycy PO chcą obniżyć koszty ponoszone przez pracodawców. Dzięki zmniejszeniu liczby dni, za które przy chorobie pracownika płaci jego szef, właściciele firmy mogą oszczędzić nawet miliard złotych rocznie.

Obecnie, jeśli pracownik w ciągu jednego roku kalendarzowego choruje krócej niż 33 dni, wynagrodzenie (zmniejszone o 20 proc.) wypłaca mu pracodawca. Dopiero gdy choroba się przedłuża, zasiłek chorobowy finansuje ZUS.

Sieć aptek Biedronki

Portugalscy właściciele sieci supermarketów Biedronka postanowili zainwestować w apteki. W przyszłości mają one powstać przy każdym ich sklepie (jest ich ponad 800). Na razie cztery pierwsze placówki ruszą w Warszawie i Łodzi pod szyldem “Bliska Apteka”. Ponieważ portugalskie stowarzyszenie farmaceutów nie ma zezwolenia na hurtowy obrót produktami leczniczymi w Polsce, “Bliska Apteka” będzie się musiała zaopatrywać się u polskich dystrybutorów.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH