Krem na raka

Według szacunków Skin Cancer Fundation, najczęściej występującym rodzajem nowotworu złośliwego na świecie jest rak podstawnokomórkowy skóry (BBC).

Każdego roku zapada na niego ok. 800 000 osób. Na szczęście ten typ nowotworu charakteryzuje się niskim stopniem złośliwości, rzadko również skutkuje przerzutami. Te jego cechy sprawiły, że naukowcy na całym świecie od wielu lat pracowali nad jak najmniej inwazyjnym sposobem jego zwalczania.

Nowe terapie wydłużają życie

Nowe terapie wydłużają życie – rak jelita grubego

Rak jelita grubego jest coraz większym problemem nie tylko w Polsce, ale także na świecie. Liczba zachorowań z roku na rok rośnie. Obecnie w Polsce stwierdza się co roku ok. 16 tysięcy nowych zachorowań. To jest już poważny problem społeczny. Powodów wzrostu zachorowań jest wiele, jednym z najważniejszych jest starzenie się społeczeństwa.

Kobiety w Polsce powinny być lepiej leczone

Kobiety w Polsce powinny być lepiej leczone na nowotwór piersi

Około 75 proc. przypadków raka piersi to są nowotwory, w których stwierdza się nadmierną ilość receptorów estrogenowych i progestagenowych. To są raki hormonalnozależne, w których istnieją duże szanse uzyskania odpowiedzi terapeutycznej po podaniu leków hormonalnych. Z nowotworami HER2-dodatnimi mamy do czynienia, gdy na powierzchni komórek guza występuje zwiększona ilość białka receptorowego o nazwie HER2. I wreszcie są raki „potrójnie ujemne”, które charakteryzują się tym, że nie stwierdza się u nich ani ekspresji receptorów hormonalnych, ani nadekspresji receptora HER2.

Nowotwór piersi - zawsze jest szansa  na wyleczenie

Nowotwór piersi – zawsze jest szansa na wyleczenie

Zachorowanie to jedna rzecz, zupełnie inną jest wczesne wykrycie choroby. Technika postępuje, metody leczenia są coraz lepsze. Bywają oczywiście takie nowotwory, które – mimo naszych starań – rozsiewają się bardzo szybko. Są też groźne raki, które nie zabijają, mimo że według naszej wiedzy – powinny. Wcześnie rozpoznany nowotwór daje duże szanse albo na całkowite wyleczenie, albo na bardzo długie życie. Guzek mniejszy niż 1 cm, bez przerzutów do węzłów chłonnych, to 95 proc. szans na całkowite wyleczenie.

Nowa nadzieja w leczeniu raka płuc

**Crizotinib – nowy eksperymentalny lek będący w fazie badań klinicznych – zmniejszył guzy u 90 proc. pacjentów z nowotworem płuc.**

Do badania zaangażowano 80 ochotników, którzy byli w zaawansowanym stadium raka płuc, u niektórych z nich pojawiły się również przerzuty do mózgu. Testy zostały przeprowadzone na Uniwersytecie Medycyny w Seulu (Południowa Korea).

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH