Krem na raka

Według szacunków Skin Cancer Fundation, najczęściej występującym rodzajem nowotworu złośliwego na świecie jest rak podstawnokomórkowy skóry (BBC).

Każdego roku zapada na niego ok. 800 000 osób. Na szczęście ten typ nowotworu charakteryzuje się niskim stopniem złośliwości, rzadko również skutkuje przerzutami. Te jego cechy sprawiły, że naukowcy na całym świecie od wielu lat pracowali nad jak najmniej inwazyjnym sposobem jego zwalczania.

Jak donosi brytyjski „The Daily Telegraph”, ich wysiłki wreszcie dały należyty skutek. Jest nim krem z promieniotwórczym izotopem ren-188. Działanie kremu zostało sprawdzone na grupie 1000 pacjentów rzymskiej kliniki onkologicznej. Wyniki były bardziej niż pozytywne. U blisko 95 proc. z nich nowotwór zniknął po zaledwie jednym naniesieniu leku.

Jeśli ten rewolucyjny sposób walki z nowotworem przejdzie pomyślnie wszystkie potrzebne kontrole, może okazać sie błogosławieństwem dla chorych, którzy do tej pory musieli poddawać się mało komfortowym przeszczepom skóry. Krem na raka, bo tak zdążył on juz zostać ochrzczony, potrafi w zaledwie 30 minut od posmarowania miejsca, w którym zlokalizowana jest zmiana nowotworowa, zabić raka, nie naruszając jednocześnie zdrowych komórek.

Dalsze jego testy trwają obecnie w Niemczech.

4.6/5 - (330 votes)

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

Leave a Comment

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH