Czy mleko szkodzi?

Czy mleko szkodzi?

Zwolenników picia mleka jest mniej więcej tylu, co jego przeciwników. Pierwsi podkreślają ogromne odżywcze zalety tego produktu, drudzy sygnalizują negatywne konsekwencje jego spożywania. Prawda, jak zwykle, leży pośrodku.

Miłośnicy mięsa

Polska jest jednym z krajów, znajdujących się w światowej czołówce pod względem spożycia mięsa – wynika z opracowania „Who eats what” firmy Euromonitor na temat trendów w konsumpcji żywności na świecie. Zajmujemy bowiem wysokie, 12. miejsce, wyprzedzając Niemcy (60,8 kg), Włochy (49,2 kg) czy Indie, gdzie na jednego obywatela przypada jedynie 3,9 kg mięsa.

Sok bez wagi

Picie prawdziwych, 100 procentowych soków, nie przyczynia się do nadwagi u dzieci – wynika z najnowszych amerykańskich analiz, o których informuje serwis “EurekAlert”.

W ostatnich latach pojawia się coraz więcej opracowań naukowych, z których wynika, że picie dużych ilości słodkich napojów może przyczyniać się do nadwagi i otyłości wśród dzieci z krajów rozwiniętych. Najnowsze wyniki badaczy z Baylor College of Medicine w Houston dowodzą jednak, że ryzyko to nie dotyczy 100
proc. soków.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH