Ukąszenie przez komary

Ukąszenie przez komary, meszki, osy czy mrówki

Kto z nas nie został ukąszony przez komary, meszki, osy czy mrówki? Te małe owady potrafią uprzykrzyć życie. Lato to czas ich największej aktywności, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę po spotkaniu z nimi.
Po ukąszeniu owada przede wszystkim należy sprawdzić, czy wprowadził on do organizmu człowieka jad. Takie niebezpieczeństwo pojawia się w przypadku użądleń pszczół, os, szerszeni oraz niektórych pająków. Następnie trzeba zdezynfekować i przykryć jałowym opatrunkiem miejsce wkłucia, aby zapobiec wniknięciu do ustroju groźnych mikroorganizmów.

Gdy umiera przyszłość

Gdy umiera przyszłość

Wbrew pozorom to nie seks, ale śmierć jest największym tabu naszych czasów. Przypomina ona o przemijaniu, o tym, że każdy z nas może zostać zraniony. Śmierć, zwłaszcza dziecka, budzi w nas potężny lęk. Tym większy, im bliższa była nam osoba, która odeszła.
W początkowym okresie po śmierci dziecka znajomi i przyjaciele osieroconych rodziców są bardzo poruszeni tym faktem. Jednak z upływem czasu oczekują od rodziców szybkiego powrotu do normalnego funkcjonowania. Gdy to nie następuje, znajomi przestają podtrzymywać kontakty, bo nie są w stanie unieść tego ciężaru. Według danych z Niemiec, dzieje się tak w 95 proc. przypadków.

Krótki powrót

Trzema dniami powrotu do życia cieszyła się pewna Amerykanka po obudzeniu ze stanu podobnego do śpiączki, w którym trwała przez ostatnie sześć lat. Zanim
pogrążyła się w nim znowu, zobaczyła po raz pierwszy swoje wnuki i udzieliła wywiadu telewizji. Historię opisał portal internetowy BBC News.

Christa Lilly zapadła w stan bliski śpiączki po zawale serca, którego doznała w 2000 roku. Od tego czasu czterokrotnie na krótko odzyskiwała świadomość. Trzy dni, podczas których mogła rozmawiać i spotkać się ze swoją rodziną, były dla niej wyjątkowe.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH