Wirtualna przestrzeń apteki

Wirtualna przestrzeń apteki

Od serwera zależy bezawaryjne działanie strony www apteki. Dlatego dobierając hosting, należy zwrócić uwagę na jego kluczowe aspekty, m.in. parametry powierzchni dyskowej czy transferu danych. Warto o tym pamiętać, ponieważ niewłaściwie dobrana usługa często staje się przyczyną problemów, których można było uniknąć.

Ochrona danych w programach lojalnościowych

Ochrona danych w programach lojalnościowych

Apteki bardzo często, w celu podtrzymywania kontaktów ze swymi klientami, proponują im udział w programach lojalnościowych. Wiąże się to z szeregiem obowiązków, m.in. wynikających z ustawy o ochronie danych osobowych. By móc uczestniczyć w programie lojalnościowym, z reguły należy wypełnić formularz, w którym podaje się określone dane osobowe (np. imię, nazwisko, adres, e-mail). Dochodzi zatem do ich przetwarzania, ponieważ zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (dalej: UODO), przez pojęcie to należy rozumieć…

Interakcje w praktyce aptecznej

Interakcje w praktyce aptecznej

Obecnie chyba każda apteka ma swój własny system komputerowy. Większość z tych programów posiada zintegrowany moduł interakcji leków, który informuje farmaceutę o możliwości wystąpienia interakcji pomiędzy produktami kupowanymi przez danego pacjenta. Jak reagujemy na taki komunikat?

Prestiżowa nagroda dla Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu kierowany przez prof. Henryka Skarżyńskiego został doceniony przez Amerykanów. Zdobył nagrodę główną w kategorii ochrona zdrowia, w konkursie The Computerworld Honors Program, który rozstrzygnięto w Waszyngtonie. To nagroda za stworzenie Ogólnopolskiej Sieci Telerehabilitacji Słuchowej.

**Wielcy ludzie w kapitule**

IVONA mówi jak żywa

Polski syntezator mowy ludzkiej IVONA został uznany za najlepszy na świecie na .międzynarodowym konkursie Blizzard Chalenge.

IVONA to program komputerowy, opracowany przez Łukasza Osowskiego i Michała Kaszczuka, który pozwala osobom niewidomym pracować przy komputerze i korzystać z informacji umieszczonych w internecie. Obaj laureaci są absolwentami Politechniki Gdańskiej.

Szpitale on line

Karetki z chorymi nie będą już krążyć po stolicy. Wolne miejsce w szpitalu lub stół operacyjny znajdzie im system komputerowy.

Jak informuje “Życie Warszawy”, nad stworzeniem takiego systemu ratownictwa medycznego pracuje Wojskowy Instytut Medyczny wraz z Wojskową Akademią Techniczną.

W Warszawie wciąż nie ma programu informatycznego, który zastąpiłby dzienne meldunki wysyłane przez dyrektorów lecznic do lekarza dyżurnego miasta. Teraz koordynator medyczny zbiera informacje o wolnych miejscach w szpitalach i przekazuje je pogotowiu.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH