Posłuchaj mnie mamo

Posłuchaj mnie mamo

Jesteśmy zabiegani, zajęci pracą, obowiązkami domowymi. Szczegółowo planujemy każdy dzień, aby ze wszystkim zdążyć. Poczucie obowiązku, miłości, odpowiedzialności często skłania rodziców do wypełnienia czasu dziecka ogromną ilością zajęć. Wszystko to oczywiście dla jego dobra. To trudne czasy, trzeba walczyć o wykształcenie, pracę. Nie ma czasu na zwyczajną rozmowę. Wydajemy tylko dyspozycje, planujemy. Rodzice często są przekonani, że skoro poświęcają tyle swojej rodzinie, rozmowa nie jest ważna…

Niewierne

Ludzka monogamia to mit – donosi “Przekrój”. Potwierdzają to liczne badania, w tym te przeprowadzone w latach 40. XX wieku w USA.

Były tak szokujące, że nigdy ich nie opublikowano, a naukowiec prowadzący program do dziś woli pozostać anonimowy. Przebadano tysiąc rodzin. Ku ogromnemu zaskoczeniu prowadzącego badania naukowca okazało się, że w 10 procentach przypadków grupa krwi dziecka w żaden sposób nie może pochodzić ze skrzyżowania genów matki i ojca.

Żądło śmierci

Dwie osoby – ojciec z synem – zmarły na skutek użądlenia przez szerszenie. Przebywająca z nimi trzecia osoba – kobieta, również zaatakowana przez szerszenie, trafiła do szpitala w Zielonej Górze.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości Letnica niedaleko Zielonej Góry.

Z wstępnych ustaleń wynika, że dwaj mężczyźni i kobieta zostali zaatakowani przez owady w opuszczonej leśniczówce.

Na skutek licznych użądleń zmarli ojciec z synem. Do szpitala przewieziono kobietę. Lekarze nie poinformowali jeszcze, w jakim jest stanie i czy jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ciąża po męsku

Mężczyźni, którzy wkrótce mają zostać ojcami, mogą doświadczać typowych objawów towarzyszących ciąży – wynika z brytyjskich badań.

Tak zwany “syndrom kuwady” to dolegliwości, jakie mężczyźni odczuwają podczas ciąży żony. Nazwa wywodzi się z francuskiego, od kuwady, zwyczaju ludów pierwotnych, u których mężczyzna przeżywał poród niemal tak, jak kobieta, m.in. po to, by odciągnąć złe duchy od rodzącej.

Także w plemionach celtyckich przed przyjęciem chrześcijaństwa mężczyzna kładł się do łóżka i wił w bólach na znak więzi z rodzącą partnerką.

Najsilniejsze plemniki dla synów

Od ojca może zależeć, jaka płeć będzie dominowała wśród potomstwa – dowiedli
hiszpańscy naukowcy.

Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, wcześniejsze programy badawcze skupiały się
raczej na kobietach. Pokazały one, że np. kobiety cieszące się dobrym zdrowiem
częściej rodzą synów, a te mające jakieś problemy chorobowe – córki. Naukowcy z
Madrytu przeprowadzili eksperyment na jeleniach i okazało się, że najbardziej
płodne samce, z najzdrowszymi, najsilniejszymi plemnikami, znacznie częściej
zostawały ojcami synów.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH