Bezdech senny – polska technologia na Filipinach

Polska technologia diagnostyki bezdechu sennego zadebiutuje w filipińskich szpitalach na początku marca 2019 r.

Firma telemedyczna Infoscan S.A. we współpracy z singapurskim partnerem MedwoRx International na początku marca uruchomi komercyjne badania bezdechu sennego urządzeniem MED Recorder w dwóch filipińskich szpitalach. Partner Spółki otworzy kliniki snu w Gentri Medical Center and Hospital oraz Southeast Asian Medical Center.

Bezdech senny można teraz badać zdalnie!

Problem bezdechu sennego dotyczy prawie 1,5 mln osób w Polsce. Bezdech wywołuje nadwaga oraz zmiany układu oddechowego. Dzięki urządzeniu firmy Infoscan S.A. można teraz badać bezdech zdalnie.

Badania przy pomocy urządzenia Infoscan MED oferuje prawie 30 klinik i gabinetów lekarskich. Firma umożliwiła również wykonanie badania bez pośrednictwa kliniki lub gabinetu lekarskiego. Jest to możliwe,

Zatrzymać epidemię przewlekłych chorób układu oddechowego

23 września br. w Warszawie odbywa się spotkanie Global Alliance Against Chronic Respiratory Diseases – inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia, powołanej w celu zahamowania narastającej epidemii przewlekłych chorób układu oddechowego. Eksperci z całego świata zjadą się do stolicy Polski, by wyznaczyć kierunki działań na najbliższe dwa lata. Narada GARD jest poprzedzona konferencją organizowaną w ramach Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Rząd Polski dostrzegł narastający problem i ustanowił go jednym z priorytetów zdrowotnych Polskiej Prezydencji w Radzie UE.

Kardiologiczne skutki obturacyjnego bezdechu sennego

Kardiologiczne skutki obturacyjnego bezdechu sennego

W ciągu ostatnich lat obserwujemy wzrost zainteresowania obturacyjnym bezdechem sennym (OSA). Dzieje się tak głównie ze względu na fakt, iż stanowi on potencjalnie uleczalną przyczynę zarówno wtórnego nadciśnienia tętniczego, jak i wielu innych chorób układu sercowo‑naczyniowego. Pierwsze przeprowadzone w Polsce badania w grupie około 600 osób powyżej 40. r.ż. wykazały obecność zaburzeń oddychania podczas snu u ponad 11 proc. (w tym 8,7 proc. stanowili mężczyźni, a 2,5 proc. kobiety). Szacuje się, że w zależności od natężenia choroby, od 7 do 28 proc. mieszkańców Europy w wieku od 30 do 70 lat jest dotkniętych tą chorobą.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH