Bezdech senny można teraz badać zdalnie!

Problem bezdechu sennego dotyczy prawie 1,5 mln osób w Polsce. Bezdech wywołuje nadwaga oraz zmiany układu oddechowego. Dzięki urządzeniu firmy Infoscan S.A. można teraz badać bezdech zdalnie.

Badania przy pomocy urządzenia Infoscan MED oferuje prawie 30 klinik i gabinetów lekarskich. Firma umożliwiła również wykonanie badania bez pośrednictwa kliniki lub gabinetu lekarskiego. Jest to możliwe, dzięki systemowi telemedycznemu MEDium24. Po wykonaniu badania bezdechu wyniki są wysyłane do wykwalifikowanych specjalistów. Następnie pacjent otrzymuje informację czy konieczne jest podjęcie przez niego kolejnych kroków. Urządzenia do badania bezdechu w domu można zamówić za pośrednictwem strony internetowej www.infoscan.pl.

Prof. dr hab. med. Zbigniew Gaciong, Członek Rady Nadzorczej Infoscan S.A. :

Bezdech senny, z pozoru niegroźny i lekceważony przez społeczeństwo może doprowadzić do wielu komplikacji i groźnych chorób takich jak udar, czy choroby serca i układu krążenia. Niestety Polacy nie dostrzegają zagrożenia ponieważ tylko 48% przebadanych podejmuje się leczenia. Osoby cierpiące na bezdech senny są bardziej narażone na spowodowanie wypadku samochodowego niż osoby zdrowe.

Jacek Gnich:

Osoby cierpiące na bezdech 2,5 razy częściej powodują wypadki samochodowe przez co stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. My chcemy sprawić, aby badania na bezdech senny były tanie, proste i ogólnie dostępne, a na to pozwala nasze urządzenie Infoscan MED.

W celu niwelowania negatywnego wpływu bezdechu sennego spółka planuje podjąć współpracę z prywatnymi ubezpieczycielami.

Źródło: Informacja prasowa InnerValue Investor Relations
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH