Stopy na wakacjach

Wyjeżdżając na wakacje często zapominamy o dolegliwościach, których możemy się nabawić poza domem. Zwykle zabieramy plastry, tabletki przeciwbólowe i leki na zatrucia pokarmowe. Nie przykładamy uwagi do środków, które mogą nas uchronić np. przed grzybicą stóp czy otarciami. A przecież takie dolegliwości mogą skutecznie popsuć wyjazd. Co więc zabrać, aby przez cały czas cieszyć się długo oczekiwanymi wakacjami?

Infekcje grzybiczne

O zakażenie grzybicą jest bardzo łatwo. Szczególnie latem, kiedy często korzystamy z publicznych kąpielisk czy basenów. Nie wolno nam wtedy zapominać o klapkach. Jest to podstawowa ochrona przed infekcją, jednak nie jest ona skuteczna w 100%. Wystarczy na chwilę stanąć w miejscu, gdzie wcześniej była osoba zainfekowana. Wilgotne przestrzenie międzypalcowe to okolice szczególnie narażone na rozwój grzybicy. Chcąc się przed nią zabezpieczyć, najlepiej zastosować odpowiedni kosmetyk. Pielęgnacyjny spray do stóp użyty przed i po wizycie na basenie skutecznie ochroni nas przed zakażeniem. Dodatkowo odświeży i zapewni skórze odpowiednie nawilżenie. Stopy będą gładkie i zadbane.

Otarcia i odciski

Długie wędrówki czy nawet krótkie spacery po mieście w nieodpowiednim obuwiu mogą powodować otarcia skóry i odciski. W takim przypadku najlepiej jest zaopatrzyć się w ortezę polimerową. Żel polimerowy jest bardzo delikatny i przyjazny dla skóry. Po ściągnięciu ze stopy ortezę można umyć mydłem pod letnią wodą, wytrzeć, lekko natalkować i użyć ponownie. Żel zapewnia także skuteczną ochronę i przyleganie do ciała. Dzięki niemu orteza nie przemieszcza się w bucie oraz chroni uszkodzony naskórek przed uciskiem.

Zmęczone stopy

Niewygodne buty czy upały mogą powodować puchnięcie nóg i piekący ból w stopach. Takie uczucie często nie ustępuje wraz z całonocnym odpoczynkiem. Chcąc zrelaksować nogi, najlepiej wieczorem położyć je na jakiś czas powyżej poziomu naszego tułowia. Dodatkowo warto na urlop zabrać ze sobą pojedyncze saszetki relaksującej soli do kąpieli. Ta z lawendą zregeneruje piekące i zmęczone stopy. Dodatkowo zmiękczy zrogowacenia i odciski. Pobudzi ukrwienie skóry, a aromatyczne olejki zadziałają relaksacyjne na całe ciało.

źródło: informacja prasowa Gehwol
Rate this post

Nikt nie pyta Cię o zdanie, weź udział w Teście Zaufania!

To 5 najczęściej kupowanych leków na grypę i przeziębienie. Pokazujemy je w kolejności alfabetycznej.

ASPIRIN C/BAYER | FERVEX | GRIPEX | IBUPROM | THERAFLU

Do którego z nich masz zaufanie? Prosimy, oceń wszystkie.
Dziękujemy za Twoją opinię.

POLECANE DLA CIEBIE

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH