Krótkowzroczność można leczyć niechirurgicznie

Z roku na rok systematycznie rośnie liczba osób cierpiących na krótkowzroczność. Sprzyjają temu nie tylko czynniki genetyczne, ale również długotrwała praca przy komputerze, nieodpowiednia dieta oraz fakt, że rzadko odwiedzamy okulistę.

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez CBOS dla Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, aż 37,6% Polaków od ponad dwóch lat nie poddało się badaniom wzroku.

Wielkie Badanie Wzroku

Rusza właśnie czwarta edycja Wielkiego Badania Wzroku. Jak wskazują najnowsze wyniki badań, co szósty Polak nigdy nie był u okulisty lub optometrysty. Aż 19% z nas nie wie, czy ma wadę wzroku. Kampania jest okazją do kontroli jakości widzenia i konsultacji u specjalisty.

Z badań zrealizowanych na potrzeby Wielkiego Badania Wzroku wynika, że co piąty Polak źle ocenia stan zdrowia swoich oczu.

jak dobrać okulary

Jak dobrać okulary i kiedy należy je wymienić?

Z biegiem lat coraz więcej czynności życia codziennego “wymaga” korzystania z okularów. Konieczności tej nie odsuwa w czasie obecny tryb życia – praca biurowa, częste czy nawet bardzo częste korzystanie z komputera, czytanie, oglądanie telewizji, ale też uprawianie sportu itd. Co za tym idzie, im częściej sięgamy po okulary, tym większe ryzyko ich uszkodzenia czy zniszczenia.

Bajki dla dzieci - czy pogarszają wzrok?

Bajki dla dzieci – czy szkodzą młodym oczom?

Pędzący rozwój technologiczny spowodował, że nie jesteśmy gotowi na nieustanne wpatrywania się w ekrany monitorów czy smartfonów. Niestety, do takich zachowań zmusza nas życie w XXI w. Przeniknięcie technologii do naszego życia spowodowało, że zaczynamy ją traktować jako jedno z narzędzi wychowawczych, które stosujemy wobec naszych pociech. Od lat toczą się spory, czy zezwalanie dziecku na oglądanie bajek przed telewizorem czy tabletem w ciągu dnia jest dobrym pomysłem.

Mniej cesarskich cięć z powodu krótkowzroczności

Blisko dziesięciokrotnie zmniejszyła się w ostatnich latach liczba cesarskich cięć, dokonywanych z powodu krótkowzroczności pacjentki – wynika z danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego (PTG).

„Na ponad 140 tys. wykonywanych w Polsce rocznie cesarskich cięć, jeszcze kilka lat temu ok. 5 tys. wiązało się z krótkowzrocznością. Dziś, gdy badania potwierdziły, że taka wada nie jest wskazaniem do tego zabiegu, liczba ta spadła do kilkuset rocznie” – powiedział PAP prof. Ryszard Poręba, prezes PTG, szef tyskiej kliniki ginekologii i położnictwa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Ochrona oczu

Ochrona oczu

Z badań konsumenckich wynika, że większość pacjentów zdaje sobie sprawę, że światło słoneczne jest szkodliwe dla skóry. Okazuje się jednak, że wiedza na temat wpływu promieniowania UV na narząd wzroku pozostawia wiele do życzenia.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH