Krótkowzroczność można leczyć niechirurgicznie

Z roku na rok systematycznie rośnie liczba osób cierpiących na krótkowzroczność. Sprzyjają temu nie tylko czynniki genetyczne, ale również długotrwała praca przy komputerze, nieodpowiednia dieta oraz fakt, że rzadko odwiedzamy okulistę.

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego przez CBOS dla Centrum Okulistycznego Nowy Wzrok, aż 37,6% Polaków od ponad dwóch lat nie poddało się badaniom wzroku.

Wielkie Badanie Wzroku

Rusza właśnie czwarta edycja Wielkiego Badania Wzroku. Jak wskazują najnowsze wyniki badań, co szósty Polak nigdy nie był u okulisty lub optometrysty. Aż 19% z nas nie wie, czy ma wadę wzroku. Kampania jest okazją do kontroli jakości widzenia i konsultacji u specjalisty.

Z badań zrealizowanych na potrzeby Wielkiego Badania Wzroku wynika, że co piąty Polak źle ocenia stan zdrowia swoich oczu.

Jak dbać o wzrok zimą?

Trwa zima, mróz trzyma w najlepsze, a na zaśnieżonych stokach zaczął się wzmożony ruch.
W trakcie oddawania się zimowym aktywnościom warto pamiętać nie tylko o czapce i rękawiczkach. Panujący na zewnątrz chłód, podmuchy mroźnego wiatru i ogrzewane pomieszczenia mogą negatywnie wpływać na kondycję oczu.

Na ferie zimowe w tym roku zamierza wyjechać 13,5 mln Polaków.

Retinopatia cukrzycowa

Retinopatia cukrzycowa – objawy, diagnostyka, leczenie

Retinopatia cukrzycowa dotyka wszystkich chorych na cukrzycę typu I oraz ok. 60% pacjentów z cukrzycą typu II. To ok. 1,5 mln osób w Polsce, którym grozi ślepota
– apelują eksperci. Większość diabetyków nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, gdyż w początkowej fazie choroba przebiega całkowicie bezobjawowo. Tymczasem nieleczona retinopatia cukrzycowa jest najczęstszą przyczyną ślepoty wśród osób pomiędzy 20 a 65 rokiem życia. 

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH