Chirurgiczne leczenie rogówki oka

Rogówka przypomina szkiełko zegarkowe wprawione w twardówkę. Jest główną częścią układu optycznego oka. Musi być przezroczysta, idealnie przepuszcza światło, bierze udział w załamywaniu promieni świetlnych. Rogówkę może dotknąć wiele chorób. Jakie to schorzenia i jak je leczyć?

Stożek rogówki

To choroba, w której rogówka zmienia kształt z eliptycznego na stożkowaty. Prawdopodobnie ma podłoże genetyczne.

Jak naprawić oko?

Samodzielny Publiczny Kliniczny Szpital Okulistyczny w Warszawie jako pierwszy w Polsce wprowadził w operacjach oczu technologię 3D. System wizualizacji NGENUITY 3D nie tylko pracuje jak cyfrowy asystent chirurga-okulisty, ale redukuje zmęczenie operatora, umożliwia lekarzom praktyczne kształcenie się i jest przyjazny dla oczu pacjenta.

Na system wizualizacji NGENUITY 3D składa się kilkanaście elementów. Kamera HDR,

Operacja w 3D – nowa era w chirurgii oka

Wzrok jest naszym najważniejszym zmysłem. Aż 80% informacji o otoczeniu dociera do nas za jego pośrednictwem. Niestety, jak każdy ludzki narząd, oko narażone jest na schorzenia, które nieleczone mogą pogorszyć jakość widzenia lub nawet doprowadzić do ślepoty. Najpowszechniejsze z nich to zaćma, jaskra czy zwyrodnienie plamki. Nowoczesna okulistyka potrafi jednak coraz skuteczniej je leczyć.

Nieocenioną pomocą dla chirurgów-okulistów jest zaś system wizualizacji 3D,

Jak chronić oczy przed szkodliwym światłem niebieskim?

Smartfony, monitory i ekrany telewizorów stanowią potencjalne zagrożenie. Emitowane przez nie światło niebieskie może trwale uszkadzać siatkówkę. Jak zadbać o oczy?

Jak wynika z badania liczba polskich internautów w listopadzie br. wyniosła 28 mln. Każdy z nich spędzał w sieci średnio 2 godziny i 7 minut dziennie. Dodatkowo aż 81% Polaków ogląda telewizję więcej niż 4 godziny w ciągu doby.

Postępowanie w nagłych wypadkach

Postępowanie w nagłych wypadkach

Jeżeli jesteś świadkiem wypadku, nie stój bezczynnie czekając na pomoc. Może ona nadejść zbyt późno. Nie bój się, że zrobisz poszkodowanemu krzywdę – złamane żebra można wyleczyć, natomiast niedotlenienie mózgu prowadzi do śmierci. W medycynie ratunkowej funkcjonuje termin „złotej godziny”, który wbrew nazwie nie ogranicza się tylko do 60 minut. Na ten termin składają się wszystkie czynności, które należy wykonać, by pomóc poszkodowanemu do momentu udzielenia mu właściwej i decydującej pomocy medycznej przez wyspecjalizowanych lekarzy. Pamiętaj, każda pomoc się liczy!

Oko – okno na świat

Najważniejszą ochronę dla naszych oczu stanowią łzy. Zabezpieczają je przed wpływem różnych czynników środowiska zewnętrznego, odpowiadają również za utrzymanie prawidłowej pracy optycznej oka. Tak zwany film łzowy, czyli warstwa łez pokrywająca gałkę oczną, musi cechować się stałym składem ilościowym i jakościowym. Jakiekolwiek zaburzenia jego treści może doprowadzić do zaburzeń zwanych zespołem suchego oka lub wręcz do zapalenia rogówki.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH