Zerwać z nałogiem

Papierosy…zerwać z nałogiem

Warto próbować namawiać pacjentów do walki z paleniem. Trzeba jednocześnie pamiętać, żeby do niczego nie zmuszać. Osoba uzależniona od nikotyny sama musi być przekonana o tym, że chce zacząć życie bez dymka.

Nie ma nic prostszego od rzucenia palenia – robiłem to już tysiące razy – te słowa pisarza, Marka Twaina, dotyczą większości palaczy. Palenie papierosów (a właściwie zawarta w nich nikotyna) uzależnia w trzech aspektach: fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Przynosi rozluźnienie w sytuacjach stresowych – staje się swoistym wsparciem emocjonalnym. Uzależnienie od nikotyny bywa tak silne, że czasem żadne rozmowy z lekarzem, statystki umieralności, filmy, zdjęcia, napisy na paczkach papierosów, nie są w stanie przekonać palacza do zerwania z nałogiem.

Sposoby na rzucenie palenia

Sposoby na rzucenie palenia

Nikotynizm, oprócz tego, że jest formą uzależnienia, stanowi także jeden z najczęstszych czynników ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych, jak np. choroba wieńcowa, miażdżyca tętnic kończyn dolnych, POChP czy nowotwory. Warto więc namawiać pacjentów do zerwania z nałogiem.

Koniec z papierosami

Koniec z papierosami

Nikotynizm, oprócz tego, że jest formą uzależnienia, stanowi także jeden z najczęstszych czynników ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych. Warto więc jak najszybciej podjąć walkę nałogiem.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH