Płynoterapia w Polsce

Jesteśmy leczeni płynami? Skala płynoterapii rośnie

Woda jest najważniejszym składnikiem organizmu człowieka i ma wpływ na wszystkie zachodzące w nim procesy. Jej skład i ilość decydują o naszym funkcjonowaniu i samopoczuciu. Dla prawidłowego procesu leczenia u większości hospitalizowanych pacjentów konieczne jest podawanie płynów infuzyjnych. Jak podkreślają eksperci płynoterapia jest podstawową i najbardziej powszechną formą terapii stosowaną w lecznictwie szpitalnym, która pomaga w powrocie do zdrowia setkom tysięcy pacjentów.

Dieta bez cudów

Czy rumianek w połączeniu z limonką może stanowić przełomową terapię w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, a lucerna, cynamon i olejek miętowy mogą wyleczyć z astmy? – pyta na łamach „Managera Apteki” farmaceutka Ewa Wietrak.

Leki z nowej listy

Płacimy mniej za 525 leków, które znalazły się na nowych listach leków refundowanych. Jest tam blisko 500 tańszych odpowiedników leków markowych i prawie 50 leków innowacyjnych.

Jak informuje resort zdrowia, w wyniku zmian, zmniejszyła się odpłatność pacjentów za ok. 200 innych leków znajdujących się już na listach, a w 23 przypadkach – cena została podwyższona.

Wyspa palacza

Region w mózgu o niewielkiej powierzchni, zwany wyspą, ma wielki udział w naszym uzależnieniu od tytoniu. Uszkodzenie tej struktury może w pełni znieść zapotrzebowanie organizmu na palenie – odkryli naukowcy z USA, o czym informują w najnowszym „Science”.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH