Łagodny rozrost stercza - Najpopularniejsza męska choroba (część 2)

„Życie po udarze bez niepełnosprawności”

**Możemy pomóc osobom po udarze – mówili eksperci na konferencji „Życie po udarze bez niepełnosprawności”**

W Polsce udaru mózgu doznaje rocznie ok. 75 tys. osób. Zaledwie kilka procent osób, które przeszły udar mózgu wraca do pracy. Niedowład lub wzmożone napięcie mięśni – to jedne z najbardziej dokuczliwych i bolesnych następstw udarów mózgu.

O tym jak pomóc pacjentom po udarze specjaliści dyskutowali podczas konferencji „Życie po udarze bez niepełnosprawności”, która odbyła się 22 września 2011 r. w Warszawie.

Pomóż – podpisz wniosek do minister zdrowia

**W ubiegłym roku Kapituła Nagrody Zaufania „Złoty OTIS” zainaugurowała akcję zbierania podpisów pod petycją do minister zdrowia Ewy Kopacz o wpisanie chorób nerwowo-mięśniowych do wykazu chorób przewlekłych. W przypadku chorych na choroby nerwowo-mięśniowe brak takiego wpisu oznacza, że zostają oni pozbawieni możliwości stałej rehabilitacji, która w ich przypadku jest szansą na przedłużenie życia i poprawienie jego jakości.**

Zebraliśmy już ponad 20 tysięcy podpisów i wciąż czekamy na realizację naszych postulatów w tym zakresie.

Plastyka naczyń krwionośnych u chorych na SM

AMEDS Centrum opublikowało raport medyczny, który wskazuje, że plastyka żył szyjnych ma pozytywny wpływ na poprawę stanu jakości życia pacjentów cierpiących na stwardnienie rozsiane. Zabiegi tego typu są obecnie żywo dyskutowane w kręgach medycznych na świecie.

NFZ nie refunduje podstawowych leków

NFZ nie refunduje podstawowych leków

Prowadzone są liczne badania w celu odkrycia nowych, skutecznych metod terapii. Największą trudnością jest niewątpliwie fakt, że podejmowane są próby leczenia chorób dotychczas uważanych za nieuleczalne. To takie choroby, jak: SLA (stwardnienie boczne zanikowe), SMA (rdzeniowy zanik mięśni), dystrofia mięśniowa postępująca, miastenia, polineuropatie (genetyczne i nabyte), miopatie zapalne, porażenia okresowe mięśni i inne choroby nerwowo-mięśniowe. My, lekarze, zawsze jesteśmy optymistami i staramy się przekonywać naszych pacjentów, by byli cierpliwi w oczekiwaniu na upragnione leczenie – wreszcie skuteczne.

Diagnostyka chorób nerwowo-mięśniowych

Do diagnostyki poszczególnych chorób nerwowo-mięśniowych wybiera się metodę, która szybko i tanio da wiarygodny wynik. Obecnie dąży się do opracowania testów, dzięki którym można rozpoznać pierwotną przyczynę choroby.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH